Temp procka po podkręceniu

mam pytanie o ile tak około podniesie mi sie temperatura mojego amd athlon xp barton 2500+ 1.8 ghz po podkręceniu na 3200+ 2.2 ghz.w spoczynku bez podkrecania mam 56 stopni a w steresie 64 max

To chyba najbardziej skąplikowane wróżenie jakie było na forum :slight_smile: Normalnie tylko wymyślamy na ile się podkręci a teraz już chcą wiedzieć jaka będzie temperatura. Za niedługo dojdzie do tego jakie będzie potrzebne napięcie…

myślę że nie więcej niż o 3-4 stopnie. A jakie masz chłodznie ?

:o Jeśli chcesz kręcić to najlepiej zmień chłodzenie. Temperatura wzrośnie o ok. 5~10*C, może mniej.

ja na swoim sempronie 2800+2.0Ghz mam 40Stopni wiec jak bym go tak podkrecil do 2.4ghz bylo by fajnie :slight_smile:

To dużo jak chcesz pracować na podkręconym to zmień chłodzenie, bo wyższa temp. pracy procesora zmniejsza jego żywotność.

Przeczyść na początek radiator i wiatrak z kurzu [jeśli tego nie zrobiłeś].

Ja swojego nie musze chłodzić chodzi na samym radiatorze ;]

zmien sobie zasilacz bez wiatraka i cudo, nawet nie będziesz wiedział czy komp jest włączony :faja:

ok dzięki all tylko chcialem wiedziec na przyszłość

Mam ten sam procesor i tak samo go już podkręciłem :slight_smile:

Na boxowym chłodzenia miałem 62-63 oC, a jak zmieniłem chłodzienie na

http://www.allegro.pl/item123072492_arc … 13db_.html

to temperaturka ok 56oC. To wszystko przy zdjętej obudowie z lewej strony :stuck_out_tongue:

no nie wiem czy zdejmowanie obudowy ma sens, u mnie przy zdjetej obudowie lewej sie grzeje na 45stopni a z obudowa na 40

Może i nie ma, ale musze miećotwartą ze względów częstego mieszania komponentami 8)

ja cały czas mam otwarta i niech tak zostanie tylko szybciej sie kurzy