Temp. procka

Jaka powinna być maxymalna temperatura procka Sempron 2400+ ??właśnie zauważyłęm że u mnie wynosi włąśnie 51

to nic sie nie przejmój temperatura jest dobra jak na takie upały to nawet bardzo dobra . Procek ten wytrszymuje do 90 C i styka

90 :o :o :o

A gdzie mozna ustawic przy jakiej temp . ma sie restartować i jaka to ma byc temperatura

wedlug mnie torszkę zale tylko troszkę za wysoka

jak się go podkręci na 3.5 ghz ??

a jak zwiększyc obroty wiatraków ???

tak dokładnie athlony i semprony wytrzymują do 85 C a temperaturę graniczną przy której powinien włączyć się alarm ustawiasz w biosie / opcja shutdown temperature / lub w specjalnym programie dołączonym do płyty głównej / np przy asusie Asus Probe?

Złączono Posta : 12.07.2006 (Sro) 23:44

obroty wiatraka na procku są automatyczne zwiększane zależnie od temperatury, pod prockiem na mobo jest specjalny czyjnik temperatury, który tym steruje / żądanie firmy amd jako warunek dla producenta mobo / oczywiście możesz kupić wydajniejszy wiatrak z miedzianymi radiatorami i założyć ale to inny temat i koszt - w modę wchodzi chłodzenie wodne

A jaką polecacie ustawić opcje

Złączono Posta : 12.07.2006 (Sro) 23:49

albo poleccie jakiś program do zmiany tej temp shuttdown na płytach AsRock

w biosie “shutdown temperature” najlepiej ustawić na 70 C w zakładce “pc health status” a programu z poziomu windows chyba nie ma dla ASrocka chociaż można spróbować poszukać na stronie producenta mobo ja przynajmniej takiego nie spotkałem

Kurcze nei ma u mnie tej opcji

może jest na innej zakładce powinna być poszukaj dobrze, może inna nazwa ale powinno coś być obok niej w celsjuszach lub fahrenhaitach i to będzie to , chyba że masz jakąś starą płytę

no nie ma :frowning:

moja płyta to AsRock K7VT4A+

no przykro mi ale nic Ci nie doradzę w tym momencie, jedynie możesz ściągnąć “speed fana” ale on tylko pokazuje temp. i obroty wiatraka ale nie ma możliwośći zmiany ustawień - wpisz w google “speed fan” i znajdziesz. bo ta opcja, o której pisałem nie zależy od płyty ale biosu

speedfana już wcześniej miałem na dysku

thx za informacje

z tego co sie orientuje to w biosie plyty AsRock K7VT4A+ nie ma ustawien “shutdown temperature” Jedyne co mozesz zrobic to tylko sprawdzic temp. CPU i M/B oraz predkosci wentylatorow, ale to juz napewno wiesz :wink: Mam dokladnie taka plyte na stanie to pokombinuje, moze sa jakies ukryte ustawienia w biosie, dam znac wieczorkiem co i jak Pozdro :slight_smile:

Dobra ok