Temperatura AMD ATHLON 4600+

Witam :slight_smile:

Miałem problem z tą płytą główną M2N MX SE PLUS (w sumie z Biosem). Nie posiadała ona możliwości podkręcenia, więc zmieniłem BIOSA :slight_smile:

Podkręciłem AMD ATHLONA 2.41 4500+ do 4.70 4600+. Na wcześniejszej konfiguracji temperatura dochodziła do 37stopni i mniej, a teraz przekracza 40stopni dochodzi max do ok 50 stopni. Moje pytanie brzmi, czy ta temperatura jest dobra, czy może powrócić do starej konfiguracji, proszę o pomoc :slight_smile:

temperatura jest normalna i nie ma się czym martwic wiele procesorów w takich temp pracuje. jeśli ci zależy aby zmniejszyć temperatur to zainwestuj w jakiś dobry cooler.

Aha dzięki za ODP. Możesz mi jeszcze powiedzieć, jak wymienić tą (paste) co łączy procesor z radiatorem ? jestem laikiem, ale słyszałem że to też pomaga, i najlepiej info gdzie bym mógł kupić :slight_smile:

po pierwsze musisz sciąganać cooler(radiator) z procesora musisz to zrobić ostrożnie ponieważ pasta mogla się przyschnąć , jeśli nie będzie chciało zejść po powoli kręcić radiatorem w lewo i w prawo później oczywiście musisz wyczyścić cooler i procesor. zwykła woda z mydłem wystarczy lub inny produkt na bazie spirytusu, wybór zależy od ciebie.

co do pasty to polecam Zalman zM-STG1 łatwo się ja nakłada i ma bardzo dobre właściwości termo przewodzące( sam jej używam)

smarujesz cały powierzchnie procesora niezbyt gruba warstwa aby pasta ci nie wypłynęła podczas dociskania coolera(radiatora).

pozdrawiam :wink:

Wielkie THX :slight_smile:

Zamykam temat :slight_smile: