[Temperatura] AMD Phenom II x4 965 BE

Witam, mam taki problem: zamontowałem dziś u siebie wyżej wymieniony procesor oraz chłodzenie Arctic Cooling Freezer 7 PRO Rev.2. Wszystko ładnie, pięknie ale procesor (i pod jego wpływem także obudowa) to grzejnik. Podczas pisania tego tekstu CPU ma około 60 stopni choć odpalona jest tylko przeglądarka. Co zrobiłem nie tak?

Czy zakup chociażby takiejhttp://www.morele.net/obudowa-sil … 10-397103/ obudowy + wiatraków pomógłby mi obniżyć temperaturę do 30-40 stopni?

PS: czy ten procesor po przekroczeniu jakiejś niebezpiecznej temperatury potrafi sam się wyłączyć?

Przy niebezpiecznej temp proc sam się wyłącza, odcinane jest zasilanie proca, dopóki nie wystygnie to nie odpalisz kompa.

Jaką masz teraz obudowę? Możesz zrobić zdjęcie środka? Co do temp to ciężko powiedzieć, dużo też zależy od temp w pokoju, jakiej pasty użyłeś, fabrycznie jest dobrej jakości MX-2 z tego co pamiętam, ale jest grubo nakładana za dużo pasty może szkodzić, i sam 7 Pro to dosyć stara konstrukcja od dawna są wydajniejsze chłodzenia w podobnej cenie i gabarytach, i może docisk jest za słaby.

Do brutusa jest sens dołożyć wentylator na górę, jak ja dodałem to górny wyciąg był najgorętszym miejscem:

gallery/image_page.php?album_id=19&image_id=3877

No właśnie specjalnie chcę kupić Brutusa ze względu na cenę i ten górny wyciąg. Zdjęcie obecnej obudowy zrobię jutro, ale powiem tyle: Zbyt przewiewna nie jest a i chłodzenie proca ze względu na jego pozycję średnio się do tej obudowy nadaje. Jutro spróbuję jeszcze mocniej dokręcić chłodzenie. Mam nadzieję, że proca nie przygniotę :wink:

EDIT: Na dziś mogę podrzucić moją obudowę. Jest bardzo podobna do tej: http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/o … 60649.html

Oczywiście mam o wiele lepszy zasilacz :wink:

Przykręcaj na zmianę żeby równo docisk rozkładać, przy zbyt mocnym jest ryzyko urwania zaczepu. I Można próbować z cieńszą warstwą pasty (MX-2/STG2) bo jak dla mnie to arctic za grubo kładzie.

Co do obudowy to szmelce tego typu nie wyrabiają termicznie przy nowych kompach, może do zestawów ze sprzętem o niskim poborze wypadają dobrze, ale lepszy proc czy grafa i robi się piekarnik, chociaż u mnie w domu nawet przy słabych zestawach lepszych wolę używać, bo takie modecomy/iboxy to ciężko obudową nazwać.

No właśnie obudowa została mi ze starego PeCeta, który hulał na Core2Duo i GTX 260. Jutro zamawiam Brutusa z trzecim wiatrakiem (na górę). No i jeszcze tą pastę http://www.morele.net/zalman-pasta-term … 3-5g-67436

Pastę lepiej kup MX-2 jest wydajniejsza, a wentylator z lepszym łożyskiem do pracy na górze np Sigma Evo, Enermax UCTB12, Xthermal BTF120

Wielkie dzięki za pomoc i porady dot. wyboru produktów, już złożyłem zamówienie. Teraz tylko czekać i zobaczyć jakie będą wyniki.

Dodane 15.06.2012 (Pt) 15:13

Odświeżam temat.

Przerzuciłem wszystko do nowej obudowy, zamontowałem ten wyciąg powietrza na górze. na razie nie wymieniałem pasty. Według biosu temperatura procka to ok 60 stopni a według speedfana teraz wynosi ok. 50 stopni. Wiatrak na górze dmucha jednak jedynie w miarę chłodnym powietrzem. Chyba jednak będę musiał ponownie zamontować chłodzenie z nową pastą. Chociaż radiator na dotyk jest ciepły.