Temperatura athlona 1800xp

Ja mam teraz 42*C przy chłodzeniu obudowy (1200 1,47V), ale jak podkrece na 1490 1,6V(cholerna seria :frowning: ) to mam 50*C,a przez to niby lato to czasami mam 52*C i juz komp śfiruje (dziwnie zwalnia), ale temp. moga być zawyżone bo mam abitta, a wszystkie mobo tej firmy zawyżają :confused:

Przeważnie niema różnicy temp. (~1-2*C) pomiedzy wentylowaną obudową, a obudową pozabawioną boków! Tak jest umnie :wink: Dużą wadą chłodzenia obudowy wentylatorami (mam dwie 80x80 12V) jest hałas, wiec bez regulacji obrotów hałas jest bardzo uciążliwy, w porównaniu do otwartej budy :wink:

Do autora czyściłęs procka, radiator, socket z kurzu, zmieniałeś paste na procku :?:

wyjmij procka i włuż jeszcze raz :? moze pomoze

Różnica temperatur zawsze będzie zauważalna po zdjęciu boków. U mnie na Bartonie 3200+ przy wydzielanym cieple 77 W ( w stresie) wynosi 6-7 st.C. Normalnie chodzi między 38 a 48 st.C. Czyli jest OK. ( bez kręcenia) Założyłem dodatkowy wiatrak i kontroler obrotów. Ale najlepszym wyjściem do Athlonów jest nadal woda.

przeczytaj sobie ciekawy artykuł http://www.pl.tomshardware.com/cpu/2003 … r5-03.html

dzieki ludzie za pomoc znalazłem prowizoryczny sposób na obnizenie temperatury postawiłem obok kompa w odległosci ok metra wentylator temp spada do 47 ale i tak przy najblizszej kasie kupuje 2 wentylatory na obudowe

heheh :slight_smile: ja jak tak zrobiłem to miałem 29,5*C 8) pobij to 8) no podkreśle ze procek pracowął na 1,60V :wink: a systemem to zjechałem hardcorowo na 14*C 8)

To już nie lepiej wsadzić całego kompa do zamrażarki ?? :P:P:P:P

Efekt gwarantowany !!

Albo chłodzić ciekłym azotem :smiley: :smiley: :smiley: Może temp.spadłaby poniżej zera :smiley: ,a wtedy hulajdusza z podkręcaniem :stuck_out_tongue:

nie chyba a napewno gwarantuje ze zejdziesz ponizej -150*C, pozatym niejest kwesta extra krecenia tylko dobrym chlodzeniem procka :wink:

niema szans zejśc mario ponizej 43 musiałbym go wstawic do lodówki :smiley: a tak z ciekawosci jak ci sie to udało co to był za wentylator chyba jakis gigant

Ja również mam Athlona XP 1800+ (jeszcze nie podkręcony) i nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się żeby temperatura przekroczyła 41 stopni Celsjusza. To że tak bardzo grzeje Ci się procesor może wynikać z faktu zużytego wentylatora, bądź też jego złego doboru. Mój znajomy chłodził komputer wiatrakiem do chłodzenia pomieszczeń dopiero jak mu się wentylator na procku spalił. Zdejmowanie obudowy, to moim zdaniem głupota! Chłodzenie musi być odpowiednie, bez narażania wszystkim podzespołów naszego komputera na kurz, zabrudzenie, czy co gorasza zamoczenie. Oczywiście wiele osób tak robi, ale to wynika z tego, że mają źle dobrane podzespoły, lub ich komputery są już stare. Pozatym nie przesadzajmy mili Państwo. Athlon XP 1800+ nie ma zegara 3 GHz, tylko o połowę mniejszy! Nie ma więc potrzeby montować na nim radiatorów i innych cudów, łącznie z proponowanymi przez mister_wojtka mechanizmami cyrkulacji powietrza w obudowie. Sam mam Tylko jeden wentylator na procku, AGP na płycie i chłodzenie w zasilaczu i wszystko działa znakomicie!

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

zwykły wentylator pokojowy :slight_smile: taki średni :slight_smile: bawiłęm sie tym wentylam jak benchmarkowałem kompa nonstop :slight_smile:

wyjmij procka i załuż jeszcze raz :slight_smile: taka sugestia :slight_smile:

a przy starcie kompa np. po nocy jaka jest temp. :?:

Dajcie sobie spokój, wentylator domowy. Komputer powinien mieć odpowiednio niską temperaturę przy zastosowaniu wentylatorów do tego przystosowanych. :smiley:

po nocy 35-37

napisałem w jakim celu przystawaiłem taki wentylek :slight_smile:

No to ja wiem ja tylko chciałm tak trochę przystopować rozwój wentylatorów chłodzących kompa. :smiley:

E tam dwa! Zamontuj sobie troche wiecej! tylko pamietaj aby siłe pociągnąć z piwnicy, bo nie wiem czy zasilacz pociagnie :lol:

Jak potrzebne??!!Ja mam tylko na zasilaczu i procku!!Ja jakos nie potrzebuje i chyba wiekszosc z nas też nie,choc pewnie duzo znas sie bawi w OC a ty na xp 1800 ktory nie jest krecony chcesz zalorzyc X wentylatorow. Nie przesadzaj bo zaraz wszyscy pobiegna do sklepu i wykupia wszystkie “śmigła” :smiley: