Temperatura Athlona XP!

witam! mam nastepujący problem : posiadam plyte gigabyte 7n400s-L … :(i do niej procesor AMD Athlon XP 2400+. wszystko chodzi w porządku tylko niewiem czy temperatura procesora jest odpowiednia - 48 stopni w idle , do 54 w stresie! wczesniej na boxowym chłodzeniu temperatura sięgała 65 stopni. wymieniłem chłodzenie na Pentagram QVC-120 Cu+ ale spodziewalem sie czegos lepszego po nim. pasta na procku to Arctic Ceramique wymieniana dość często. z tyłu obudowy jest wiatrak wydmuchujący powietrze, który wydaje mi sie ze nic nie daje. być moze dla tego procesora to normalna temperatura ale chce byc o tym w 100% przekonany! z góry dzieki ;]

temperatura w normie

byś kupił lepsze chłodzenie to byś miał niższą temperature ;]

pentagramy ani wybitnie wydajne ani wybitnie ciche zwyczajny średniak za sporą kase …

:!:

co to znaczy wymieniana dość często: raz w tygodniu, raz w miesiącu? Normalnie pastę wymienia się co rok(generalnie).

Na forum było już wiele razy było o zakładaniu pasty czy wszystko robisz po kolei, bo temperatura faktycznie za wysoka jak na 120mm wentyl.

Miałem kiedys tego procka i mialem temp nawet po 70 i chodzil takze 50 to spoko

Moim zadniem temperatura w normie (jak go miałem to w spoczynku było ok40-45 stopni, a w steresie dochodziło do 65 stopni), więc myśle że nie jest tak źle. ALe nie będę ukrywał że na tym chłodzeniu powinno być mniej. A robiłeś pomiary w biosie??

co do wymieniania pasty robie to około raz na 2 tygodnie. niewiem ale gdzieś chyba wyczytałem ze pasta zaczyna swoje “prawdziwe działanie” po jakims okresie czasu?

w biosie temperatura po starcie to około 37 stopni i dość szybko wzrasta do jakichś 45. po uruchomieniu systemu w evereście pokazuje juz prawie pod 50.

doczytalem sie gdzies równiez ze na tej płycie glownej (GA 7n400s-L) czujnik okłamuje o dobre 15-20 stopni. nie wierze jednak w to :mrgreen:

napisz proszę po co to robisz ? :shock:

nudzisz się ?

masz za dużo kasy i wydajesz ją na pastę ?

czy może sądzisz że tak częsta wymiana pasty coś da ?

a może jeszcze jakiś inny powód ?

paste masz założyć raz a dobrze i spokojnie będzie spełniać swoją role perzez kilka lat

ok w porządku!

zostawiam teraz paste tak jak jest i niech sobie teraz tam bedzie przez dłuuugi czas 8) :mrgreen: co do chłodzenia … co byscie mi proponowali porzadnego na socketA w cenie 200-250zł ? cos takiego aby temperatura dochodziła do max 40 stopni … jesli to oczywiscie mozliwe na tym procesorze.

to będzie dobre i ciche chłodzenie:

http://www.allegro.pl/item198863797_arc … w_fv_.html

Na ciszy mi nie zależy ! co do tego chłodzenia … czy ono jest lepsze niz pentagram którego teraz mam ? jakoś nie bardzo mi sie wydaje…

nie wiem ale sobię niedługo takie sprawie to Ci powiem czy mi spadła temperatura … Obecnie mam BOX od AMD …

Złączono Posta : 26.05.2007 (Sob) 0:18

no i 46 w stresie

ok . jestem ciekaw :slight_smile:

Gorszy.

Zamontuj raz i porządnie, zrób porządek z kablami, jak jest miejsce to doczep wentyle wdmuchujące i wydmuchujące, sprawdź ręcznie czy faktycznie ma 54 st, ale to raczej normalne te procki nie były zimne, starszy proces tech pobiera więcej prądu to musi grzać.

porządek z kablami mam :smiley: sam nie cierpie jak ktoś ma bałagan w komputerze… jak dotykam radiatora jest on troszke ciepły ale spokojnie móglbym trzymac na nim reke przez godzine bez poparzenia :smiley: i tak za niedługo bede zmieniał cały zestaw- płyta gł. , procek, karta graf więc mysle ze nie bede juz miec problemu z temp. :slight_smile: :smiley: dzieki wszystkim za pomoc :mrgreen: :smiley:

piotrek929 skąd wywnioskowałeś że twój athlon ma te 55*C w stresie ??

Z Everest’a ?? On może kłamać … najlepiej po stresuj go restart iw biosie sprawdź !!

Lol, to musi Ci się nudzić, i chyba nie masz na co kasy wydawać.

Ja też miałem tego procka, temperatura było ok 50*C, a jak go podkręciłem trochę a rewelacyjny to on nie był temperatura ok 70*C.

Tak mi Everesr pokazywał.

w Speedfanie tez pokazuje taką samą temperature jak w Everescie … w innych programach typu MotherBoard monitor też. ale spróbuje twoim sposobem :slight_smile:

Złączono Posta : 26.05.2007 (Sob) 13:44

więc tak : uruchomiłem StressPrime i zaczalem meczyc procka. temperatura po 5 minutach siegała 57 stopni w Evereście, zresetowalem kompa i szybko sprawdziłem w biosie i wskazywało 53. :smiley:

Złączono Posta : 26.05.2007 (Sob) 13:47

zrobiłem tak : uruchomilem StressPrime i zaczałem meczyć procka. po około 5 minutach w Everescie wskazywalo temp. 57 stopni. szybko zresetowalem i weszlem do biosu. Tam juz temperatura 53 stopnie. :slight_smile: