Temperatura Celerona T1600

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy taka temp. procesora jest optymalna przy 3 godzinnym przeglądaniu internetu, czy najwyższy czas wziąć się za czyszczenie wentylatora i wymianę pasty? Core Temp rozpoznaje go jako T3200 ale mój procesor to T1600.

 

Efekt po przedmuchaniu (cpu II.png) - niższe temperatury i dużo wolniejsza praca wentylatora. Zobaczymy jaki będzie efekt po wymianie pasty, bo ta ma ponad 3 lata…

post-169718-0-21398600-1389829568_thumb.

post-169718-0-50662500-1389870591_thumb.

Jak dla mnie pomimo faktu, że to 1.6 to trochę sporo 66 stopni i 70 w szczycie podczas przeglądania neta.

Napewno pasta jak dawno nie była wymieniana może nie mieć już swoich właściwości,nie zaszkodzi wymienić pasty a jeśli temperatury po zmianie się nie zmniejszą to proponowabym kupić podstawkę chłodzącą

Może wystarczy dobrze przedmuchać/wyssać odkurzaczem kurz z wlotu i wylotu chłodzenia CPU.

 

I ważne jak go użytkujesz: jeśli wlot powietrza ma od spodu, a ten wlot masz zakryty, to zawsze będzie wysoka temperatura.

Witam.

Edytowałem pierwszego posta, mianowicie po przedmuchaniu jest lepiej. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa - zużycie cpu. Kiedy nic nie robię  na komputerze, otwarta jest tylko przeglądarka zużycie jest na poziomie 50-60% a pamięci fizycznej około 50%. Podczas pisania postu cpu skacze do 70%. Czy to normalne?

Zobacz w managerze urządzeń co pobiera tyle czasu procesora.

 

Co do temperatur to teraz są OK wymień jeszcze tą pastę dla świętego spokoju :slight_smile: