Temperatura CPU 122 C?

Screen:

screen6cr.jpg

Co prawda z kompem nic sie nie dzieje (czasami pipczy i sie na jakies 5 sekund zatrzymuje, ale to sie moze 2 razy zdarzylo), ale każdy program pokazuje 122 stopnie!

Chodzi oczywiscie o procesor.

Procesor AMD Athlon 1200

Plyta: Gigabyte GA-7VT600P-RZ©

Radiotor z wentylatorem: Arctic Cooling Copper Silent 2TC (niedawno wymienalem, stary strasznie buczał [wrecz nienormalnie - kiedys dzialal dobrze] - na starym rowniez pokazywalo 122 stopnie)

Co może być tego przyczyną, jak to ostatecznie sprawdzić (bo zawsze cos moze zle pokazywac) i jak ewentualnie temu zaradzic?

Prawdopodobnie 3 czujnika nie ma i stąd takie wskazanie.

Sprawdź temperaturę w biosie.

Jeśli tam będzie wszystko ok, to nie masz się czym przejmować :slight_smile:

Sprawdź w innym programie, np. w evereście, Speed Fan pokazuje przekłamaną temperaturę, mi też pokazywał że dysk ma temperature ponad 100*C ;/

:smiley:

Ooopss, nie doczytałem :oops: A każdy to znaczy jaki??

W biosie jest 64 stopnie. CZyli jest wszystko OK chyba :slight_smile:

TAK - bo to niemożliwe żeby tyle miał proc jak wskazuje SpeedFan - już by dawno dym poleciał 8)

Tym sie nie przejmuj bo u mnie ta tem. wynosi minus 48stopni

ddd3lr.th.jpg

Hehe :smiley: Ale polewka :smiley: Speed Fun jak wiemy nie obsługuje wszsytkich podzespołów… Więc warto sprawdzić czy nasze podzespoły program obsługuje… Bodajże na oficjalnej stronie głównej producenta jest jakieś info o tym… Ja np. w SpeedFunie mamw szystko na płomyk i wszystko ponad 50*C więc nie ma czym się martwić tak jak przedmówca, polecam również program EVEREST…

Pozdro, Tony.

Trochę dużo no ale już lepiej. :wink: