Temperatura CPU i GPU podczas grania

Mam kartę grafiki GTX 1060 6GB i procesor Ryzen 5 1600X z chłodzeniem FERA 3. Temp. maksymalne podczas grania to 60-62 stopnie - czy to bezpieczne i normalne wartości?

Chciałbym, żeby moja karta miała takie temperatury podczas gry. :joy: Bezpieczne temperatury dla Ryzena są do 75 stopni. Nawet jak będziesz miał blisko 70 to nie ma czym się martwić jeszcze, ale będziesz mógł myśleć o odkurzeniu obudowy. :wink: Z grafiką tak samo.

Gra to tylko Crysis 1 na najwyższych ustawieniach wszystko. Nie wiem na jakim poziomie w nowych grach temperatury będą :wink:

Raczej nie będą się wiele różnić. Crysis 1 też na pewno w pełni obciąża GPU i CPU, o ile nie masz włączonego limitu klatek bądź synchronizacji pionowej. Jednak myślę, że temperatury wiele Ci nie podskoczą, a prędzej wentylatorki zaczną głośniej buczeć. :wink:

Czy w programie MSI afterburner na użycie ramu w grze patrzeć pod zakładką pagefile usage czy RAM usage?
Jak włączyć dodatkowo żebym widział na ekranie w grze na żywo temperaturę procesora i użycie RAM? Teraz mam wyświetlaną ilość fps i temp. GPU w programie Riva TunerStatisticsServer ?

Z ciekawosci: w budzie masz dodatkowe wentylatorki? Za 2 dychy parke: jeden dmucha, drugi wyciaga, na Alegro znajdziesz:) A temperatury sa calkowicie ok, wiec raczej dla Twojego spokoju.