Temperatura CPU,inne

Witam mam pytanko…bo cos ostatnio mi glosno chodzi wiatraczek…musze kilka razy wylonczyc kompa…i wlonczyc…moja temp pc wynosi…

Płyta Głowna - 35C (95 F)

Procesor - 52C (126 F) kolega mi mowil ze Procesor mam troche goracy…nie wiem od czego to moze byc…poradzcie cos…pc z kurzu czyscilem…cos mi sie moze stac z pc spalic albo cos uszkodzic bardzo prosze o info…ico zrobic ze temp byla mniejsza i ile wiatraczek kosztuje ??

ehhh a jaki proc i płyta ?? bo wróżek tu niezatrudnili ;/

Procesor: AMD Athlon XP, 1466 Mhz (11 x 133) 1700+

Płyta Głowna: MSI KT3V (MS-6712)

Zreszta zapodam SCreeny

:!: Plyta Glowna :!:

pgwx0.th.jpg

:!: Procesor :!:

prru0.th.jpg

Czy masz cos zryte i jak o naprawic zeby wiatraczek nie halasowal i temp byla mniejsza bardzo prose o pomoc…

Szukalem u pana:

www.google.pl

temperatury troszkę mogłyby być niższe choć wszystko jest w normie, wydaje mi się, że dobiega kresu żywot wiatraka, kup jakiś lepszy z miedzianym radiatorem i wiatrakiem na łożyskach kulkowych bo w ogóle wiatrak podczas startu ma maksymalne obroty, dopiero po jakiejś chwili są ustalane obroty w zależności od temperatury procka, jeżeli hałasuje po starcie to nie wyrabia na maxie / mogło się zatrzeć łożysko, bo przypuszczam że jest tam ślizgowe jeżeli boxowy wiatrak /

Zdejmij chłodzenie z procesora. Procesor wyczyść ze starej pasty termoprzewodzącej, nałóż nową, dodatkowo możesz w chłodzeniu odkręcić wiatraczek od radiatora i dokładnie go wyczyść z kurzu. Jeśli to nie pomże to pozostaje tylko kupić nowe chłodzenie (polecam Pentagram Freezone QV-100 AlCu+ kosztuje ok53zł, warto wydać tyle kasy na tego coolera i mieć spokój.

mam ten sam procesor i mam temp. 38C;)

Ja mam tak:

Amd Athlon XP 1600+, temp: 61 st. C /142 st. F

Płyta główna: ECS K7S5A (wymiata :lol: ), temp: 36 st.C /97 st. F

Ale tak szczerze to mało mnie to obchodzi, bo zaraz jak wyjdą karty z DX10 to kupuję nowy sprzęt.

immortality?! temp. sprawdź w biosie, jak tam będzie tak samo, to czyść wiatrak i radiator od proca, zepnij kable od zasiłki, otwórz budę, jak nie masz wiatraków w środku.

A mógłbyś napisać jak to sprawdzić jestem ciemny w tych sprawach :oops: :oops: :smiley:

PC Health Status wchodzisz do biosu wciskając DEL lub F2 zalerzy od biosu press … to enter setup czy coś w tym rodzaju

ja chce dokladny opis a nie coś takiego jak nie wiesz to się nie wypowiadaj!

a od czego masz google? To już własnej inicjatywy nie masz?

Kolega Tobi odpowiedział ci z własnej woli, nie musiał odpowiadać.

Może wpierw sprawdź czy takie coś masz przy starcie kompa, a nie pisz, że chcesz dokładnie.

Weź książkę do płyty głównej i poczytaj-wszystko pisze.

Na początek zrób konserację kompa z kurzu - szczególnie wszystkie coolery na CPU,chipie,karcie grafiki,inne - jeśli wentylatory uszkodzone wymień na nowe.

Zobacz na ceny tu:

http://www.allegro.pl/4701_wentylatory_ … view=gtext