Temperatura CPU P4

witam wszystkich

mam procesor Pentium 4 Prescott 2.66 GHz 64 bitowy i cały czas temperatura na nim oscyluje wokół 50 stopni - teraz nawet dochodzi do 55 stopni, czy to jest normalne ?? a jesli nie to jak temu zaradzić ??

P.S. nie mam standardowego wentylatora ale Spire DiamondCool SP507B7-U, a przy tym jeden dodatkowy wentylator na przedniej ścianie obudowy który hałasuje.

a co wtedy robisz, jak masz taką temp.? Obciążasz mocno procka?

nie - komp chodzi normalnie bez żadnych obciążeń , nawet jak właczę windę czy linucha to mam taka temperaturę ,

może lepiej go przenieść na tylnią ścianę, żeby wyciągał ciepłe powietrze z budy.

No ta temp. taka niezbyt, ale jeszcze do przyjecia, przeczyść sprężonym powietrzem, bądź odkurzaczem wentylek i radiatorek ,możesz przesmarować proca pastą temoprzewodzącą, jeżeli taką dostałeś do wiatraka. A ten wiatrak ma jakiś regulator obrotów? :slight_smile:

hmmm smarowałem już kilka razy pastą, nawet sobie srebrą kupiłem ;P, radiator jest przeczyszczony i wentylek też, regulacja obrotów jest ustawiona na średnim poziomie bo na wysokim strasznie hałasuje a poza tym czytałem w specyfikacjach ze w tym wentylatorze wysokie obroty to już ostateczność - i tak dobzre powinien chłodzić, sprawdzałem kiedys na standardowym wentytlatorze i wył jak najęty a temperatura skakała bez obciążeń do jakichś 55 stopni,

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 14:09

a mozę to wina jakichś ustawień w biosie ???

Bo może kiepsko smarujesz - jak najcieniej.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248

I jak wentylowi zmniejszyłeś obroty to co się dziwisz że temperatura CPU wyższa - zostaw go na ustawieniu automatycznym,może będzie głośniej ale będzie lepiej chłodził.

Załóż wentyl na tył budy wyciągający ciepłe powietrze,a z przodu budy wentyl ma wdmuchiwać do budy zimne powietrze - zmień ustawienie budy może za blisko ściany lub stoi w biurku.

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 5&start=15

hej teraz własnie mam wentyl na procku na standardowych obrotach i mam tem około 50 stopni jak zwiększyłem obroty to miałem tylko ciut mnijsą temp i wyło strasznie, wentyl na tył budy też zakładałem ale to nic nie dało tylko chałas był większy

a moze te procki tak maja ??

Nie jest źle i aby dokładnie sprawdzić temperaturę należy mieć termometr cyfrowy z sondą i zrobić pomiar w kilku miejscach coolera.

A bios tak samo pokazuje.

Poczytaj:

TU

Czym sprawdzasz temperature?

Przetestuj procka Super PI (16 mega) i podaj temperature.

bios pokazuje taka sammą temperaturkę a do płytki gigabyte miałem programik dołączony Easy Tune 5 i w nim mam taką samą temperaturę CPU

I tak wszystko korzysta z tych samych czujników na płycie - czyli albo tak jest,albo termometr.

no jasne ale sam wkładając łapę do środka i dotykając radiatora stwierdzam ze jaja by sie smażyły na tym szybko więc temp jast napewno w okolicach tego co mówi mi bios ale czy to jest normalne na tym, procku bo słyszałem że prescotty się grzeją ale nie myślałem zę az tak , ciekawe czy inni uzytkownicy tych procków maja podobnie ???

Ale 50 stopni na ten procek to porządna temperatura - co więcej kombinować,przeczytałeś podany link.

ok już czytam - przegapiłem :wink:

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 20:26

hehe w zimie będe miał grzejnik :smiley: