Temperatura CPU

Witam, od niedawna komputer zaczął się sam resetować bez powodu, wystarczyło lekko uderzyć w obudowe(nawet przypadkowo) i komputer sie resetował. Po pewnym razie po restarcie, przed bootowanie windowsa wyskakuje cos ala “Warning! CPU fire” , postanowiłem sprawdzić temp. podzespołów programem SpeedFan oto zrzut:

32121907.jpg

kiedyś wyczytałem, ze program speedfan troszke lubi okłamać więc dla pewności użyłem innego programu:

86954962.jpg

Z ciekawości sprawdziłem stan pasty na procesorze, jest zerowa, jutro pojade kupic paste termoprzewodzaca, ale teraz pytanie do osób które mają wiedze na ten temat, czy cos może być jeszcze nie tak ? chłodzenie procka, radiator ? niebokoi mnie też temp. grafiki. Poniżej przedstawie parametry mojego komputera:

Płyta głowna: ASUS P5KPL-AM SE

Procek: Intel Pentium Dual-Core E5300 2.60GHz

Ram: 2GB ddr2

Grafika: ATi RADEON HD 4350

Zasilacz: Qoltec baseline 420w / AC input 230V~, 50Mz, 4A

Prosze o pomoc / rady, pozdrawiam.

Cześć

Tak z ciekawości zapytam, na procesorze bądź radiatorze była kiedyś nałożona pasta? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć że nagle cała wyparowała.

Nałóż jak najszybciej pastę na procesor, chyba że chcesz mieć więcej problemów.

Sprawdź również mocowanie radiatora na procesorze.

Przeczyść dodatkowo wiatrak na procesorze, karcie graficznej oraz “przeczyść” resztę podzespołów.

Uporządkuj również kable w obudowie aby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza.

Warto byłoby również wymienić zasilacz na jakiś markowy ponieważ ten nie jest najlepszy.

Witam,

Dziekuje za szybką odpowiedz, ślady po paście na procesorze są, nie wiem jaka ilość była nałożone wcześniej, ponieważ kupiłem gotowca(mój błąd) Jutro jade kupić pastę, polecasz jakąś paste czy to nie ma różnicy ? Radiator został zamocowany poprawie, trzyma sie bardzo dobrze, wyczyscilem wiatraczek, radiator lekko zakurzony wewnatrz, trudno tak sie dostac, również myślałem nad zmiana zasilacza, bo te wkladane do gotowców to średnia jakość, mógłbyś polecić jakiś dobry ? W niedługim czasie zamierzam kupic lepsza grafike, wiec nie chcialbym wymieniac potem kolejny raz zasilacza

Ile masz na zasilacz?

Dodane 08.02.2013 (Pt) 12:47

Pasta na przykład Zalman ZM-STG1

Cześć

W kwestii pasty kup Zalman ZM-STG2 albo Arctic Cooling MX-2. I lepiej nie włączaj komputera bez nałożenia nowej pasty.

do 200zl jakis dobry sie znajdzie ? Jeżęli będzie trzeba dołoże więcej, ale czy taki do wymienionej wczesniej kwoty coś sie znajdzie ?

Do 200 to polecam XFX Core 450W

Ok, dziekuję za pomoc, gdy kupie pastę, przeczyszcze radiator/wiatrak/płyte głowną od nowa, nałoże paste i napisze czy coś uległo polepszeniu, nastepnie wymienie rowniez zasilacz. Prosze o nie zamykanie tematu, raz jeszcze dziekuje Wam :wink:

Jeśli chodzi o grafikę temperatury są ok !

Witaj hihiwow

wymień zasilacz na ten

http://www.saturion.pl/product/138820/S … e_PSU.html

ewentualnie ten

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-core … eu-463853/

przeczyść procesor ze starej pasty i nałóż nową (ja bym bardziej był za tą) http://www.skapiec.pl/site/cat/3018/comp/664450

a tutaj masz prawidłowe nakładanie pasty

dziekuje za odpowiedz, troszke mnie zdziwila ta temp. bo wczesnije byla lekko mniejsza, ale to moze tez dlatego ze w pomieszczeniu temp. była troszke wyzsza niz zazwyczaj.

Zdecyduje się raczej na OCZ CoreXStream Series 500W ATX Non-Modular, jezeli chodzi o paste wybiore polecana juz po raz drugi Zalman ZM-STG2, raz dziekuje za podesłanie linków

Hohoh, chłopie, ty się ino ciesz że peceta nie spaliłes. ;D