Temperatura e8200 za wysoka

kupiłem e8200 wcześniej miałem e2160 @ 3ghz i temperatura w stresie nie przekraczała 50sttopni a w spoczynku 24stopni teraz mam

e8200 @ 3hgz i w spoczynku temperatura 47 a w stresie 63 . czemu tak wysoka ?słyszałem ze te procesory miały sie tak nie grzać :evil: chłodzenia jak w podpisie . słyszałem tez ze te procesory maja coś z czujnikami . czy intel jeszcze nic z tym nie zrobił?? :evil:

w końcu go podkręciłeś tak… a przy podkręcaniu wzrost temperatury jest jak najbardziej normalny :wink:

Wow milan, błyskotliwy to ty nie jesteś.

@lukaszczecin

Zapewne jak w większości 45nm procesorów intela dioda mierząca temp. rdzenia jest do bani, sprawdź dłonią czy radiator jest bardzo ciepły. Ewentualnie może pasty termoprzewodzącej zapomniałeś dać jeśli tego samego box’a dałeś chłodzenie?

pastę dałem jak zawsze pastę mam dobrą więc chyba czujniki zwalone :evil:

no jest normalny wzrost temperatury. ale nie taki ! widziałeś ile podkręciłem e2160 z 1.8 do 3ghz i tem 24 w spoczynku i nie przekraczała 50 w stresie a e8200 podkręciłem z 2,66 do 3ghz i tem. 46 i 62 dodam ze tem. bez podkręcania była taka sama. to nie jest normalne gdyż e2160 na 65nm a e8200 ma 45 nm powinien być chłodniejszy. e8200 powinien mieć takie temperatury jak bym go podkręcił do ok 4,2ghz i to by było wtedy normalne. :stuck_out_tongue:

No rzeczywiście mu pomogłeś.

Mam E8200 i na normalnym taktowaniu (2,66GHz) procek ma max 40C przy 4GHz dochodzi do 60, najlepiej sprawdź programem RealTemp.

na razie nie używam C2D to skąd mam wiedzieć jakie powinny być jego temperatury…

czytałem w artykułach, że wzrost temperatury jest wraz z podkręcaniem ogromny… dlatego tak napisałem :wink:

tym programem temperatury były 36 w spoczynku i 50 w stresie . to już lepiej tylko które temperatury są prawdziwe :?: tam tez jest opcja test sensor o co w tym chodzi do czego służy

Nie przejmuj się tymi temperaturami… Ja jak włączę orthosa i poczekam chwile to z 55*C robi się 108*C na jednym rdzeniu xDD

Wywal te programy i nie zawracaj sobie głowy tymi temperaturami…

Nom dokładnie, E8200 nie spalisz bo nie byś musiał chyba pracowac ma 5GHz żeby miec temeprature niebezpieczną dla procka :slight_smile:

wystarczy 4,0ghz i masz 70*…

O czym Ty mówisz ?

Że procek w 45nm to nie znaczy, że w ogóle nie grzeje.

Tak, ale przy 4GHz w stresie jest około 60 stopni no wiec nie jest to duża temperatura :slight_smile: