Temperatura GF 7300 GS

Witam, mam kartę graficzną Gigabyte GeForce 7300 GS taka jak ta http://www.techzine.nl/uploaded/31617_f0c32b22.jpg i podczas normalnej pracy temperature mam 65- 70 a podczas gier 90. Nie wiem czy taka powinna być temperatura czy jest za wysoka. Temperature mieżę Everestem.

jednak mierzę

Karta chłodzona jest pasywnie, więc temperatury właściwie normalne. Możesz pokusić się o zamontowanie dodatkowego wiatraka na samej karcie, albo wiatrak wiejącego na kartę.

Ta stara już karta tak po prostu ma…

a jaki byście mi polecili wentylator i gdzie go zamontować?

Oj tak. Zamontuj wentylator i to jak najszybciej. Te karty z wiekiem grzeją się coraz mocniej. Ja mam GF 7600 również od Gigabyte i była w serwisie już 4 razy i zawsze z tego samego powodu - przegrzanie. Kiedy była nowa to wszystko było w porządku, ale po pół roku użytkowania w mojej ulubionej grze zaczęły się pojawiać różne artefakty i błędy. Z każdą sekundą dalszego grania pojawiało się ich coraz więcej więc wyłączałem komputer z zasilania żeby uniknąć trwałego uszkodzenia karty. Po tym zdażeniu dokupiłem dodatkowy wentylator do obudowy. Po trzech miesiącach (zima, trochę chłodniej w domu) zdażyło mi się to samo, ale tym razem nie zdążyłem. Pojawiła się niebieska otchłań. Po przerwie (myślałem że ostygnie i będzie ok) uruchamiam kompa. Pionowe pasy na ekranie, 640x480, 16 kolorów. Zaniosłem do serwisu, “naprawili”, włożyłem do kompa, odpalam, wszystko ok, włączam grę, 2 min gram i znów konieczna wycieczka do serwisu. Znowu się przegrzała. Pomyślałem: Jak tak będę nosić ciągle z tą samą usterką to dadzą mi w końcu nową i będzie git. Za czwartym razem dowiedziałem się że nie ma takiej możliwości ponieważ już tej karty nie produkują. Więc wróciłem do domu, wyprułem wielki wiatrak ze starego zasilacza, przywiązałem sznurkiem do radiatora, wydłubałem to bezużyteczne logo “GIGABYTE”, a kabelki od wiatraka wsunąłem w zwykłego moleksa i zakleiłem taśmą. Odpaliłem i działa do dziś. Potem wyczytałem w instrukcji że gdy temperatura GPU przekroczy jakąś tam temperature to karta zwalnia o połowe. - NIEDZIAŁA

http://i91.photobucket.com/albums/k292/ … C02646.jpg

ok dzieki za pomoc tak zrobię. A jaki byście mi polecili wentylator?

załóż jaki kolwiek…zawsze to sporo da

Pamiętaj tylko żeby dmuchał na wszystkie radiatory. Nie tylko GPU może się przegrzać :slight_smile: