Temperatura GPU GTX 970

witajcie przychodzę do was z problemem gdzie mój GTX 970 z chłodzeniem aktywnym (nie musze chyba tłumaczyć o co chodzi z chłodzeniem Aktywne :slight_smile: ) Gdy korzystam z przeglądarki osiąga temperaturę 60 'C ale gdy włączę program msi afterburner z ustawieniem wentylatorów custom temperatura spada juz do 35 max 40 .w grze (COD:WARZONE) natomiast jest 50-65’C bez i jak z włączonym programem . Może to być jakiś błąd odczytu ? czy pora juz wymienić termopady i paste na GPU(ostatnio wymieniane w 2020r dokladnie nie pamietam kiedy )

Wszystko ma swoje zakresy. Na przeglądarce leniwie się kręci, a '60C to nie dużo.
W grze zegary podskakują i wchodzi na obroty.
Tak jest ze wszystkim. U mnie na przykład głupi test webgl demo jak ma 1 rybkę to ledwo 40 FPS, ale 1000 rybek to już sztywne 60, i spada temperatura.
Procek i chłodzenie dopiero zaczyna działać normalnie. Wchodzi na „obroty”.
https://webglsamples.org/aquarium/aquarium.html

A może podaj model karty dokładny?

Jest ok. Temperatury bardzo niskie. 60 to temperatura, przy której karta pracuje bez problemu i do takiej dąży profil chłodzenia producenta, oszczędza wentylatory i uszy. Niema potrzeby obniżać bardziej zwłaszcza, że przy przeglądarce obciążenie nie jest wielkie.

Oczywiście, jak ustawisz ręcznie, to możesz zbić temperatury, ale szkoda wentylatorów. Lepszym sposobem jest zamontowanie wiatraka z boku obudowy, tak żeby wdmuchiwał na kartę powietrze z bocznego wycięcia. No ale do tego trzeba mieć obudowę, która ma boczne wloty. Dlatego, że daje to obniżenie temperatury w całym zakresie pracy i pozwala oszczędzić chłodzenie na karcie.