Temperatura GPU i Core za wysoka

Witam. Wiem, że takich tematów już jest kilka ale w nich nieznalazłem odpowiedzi na moje pytania. A więc krótko. Mój komp. to:

No i tak wyglądają temperatury w speedfan-ie:

http://i49.tinypic.com/28gtvdx.jpg

No i teraz tak. Wcześniej praktycznie wszystko miałem z ikonką tego ognia, tylko że temp karty graf. i procesora były niższe (60-63). A więc pościągłem wiatraki, radiatory…wszystko. Przeczyściłem i myślałem, że będzie ok. A tu patrze niektóre parametry spadły, ale GPU i Core poleciało o ponad 10stopni do góry (a dotykałem wcześniej karty graf. i była ciepła a nawet gorąca, a teraz nie jest aż taka gorąca jak wcześniej, mimo , że pokazuje temp. ponad 10 stopni wyższą. Co radzicie? Kupiłem już paste żeby posmarować ale to jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy.

Wszystko poza grafiką jest OK :slight_smile: Chociaż w sumie jak na kartę NVIDIA z serii GeForce to i tak nie jest najgorzej :stuck_out_tongue:

Ja miałem na GeForce 9800GT 86 stopni w spoczynku. Chodziło o zimne luty.

Proponuję posmarować pastą termo (pamiętaj, żeby nie dawać więcej niż główka zapałki) i dokładnie wszystko złożyć… Ale pamiętaj, że to nie są najnowsze karty (mało powiedziane:). Zresztą nawet nowego GeForce-a bym nie chciał…

PS Aha i wiedz, że GPU i Core to to samo w Twoim przypadku. Więc jedyne co Ci się grzeje (patrząc na screena) to GRAFIKA.

Zainwestuj w pastę termoprzewodzącą (ok 20-30zł), wyczyść starą pastę porządnie izopropanolem, zaaplikuj dokładnie nową - jest mnóstwo instrukcji w internecie nt. tego, jak to poprawnie zrobić. Temperatury powinny pójść w dół.