Temperatura Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz/1066MHz

Witam

Niepokoi mnie temperatura procesora Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz/1066MHz 2MB LGA BOX a konkretnie rdzenia nr. 1 i nr. 2 dochodzi ona w spoczynku do 50 stop. Ewerest pokazuje temperaturę pierwszego i drugiego rdzenia oraz temperaturę ogólną 34 stop., więc nie bardzo wiem z kąt się bierze taka różnica temperatur .Czy sugerować się temperaturą rdzenia czy tą 34 stop.Chłodzenie procesora porządnie odkurzyłem i nic się nie zmieniło .

67302140tx4.jpg

Proszę o pomoc.

temp masz dobrą gdyż patrz na cały procesor

nawet bardzo dobrą w porównaniu do mojego P4D gdzie w stresie mam 60stopni a w spoczynku 40 :smiley:

Co ty porównujesz :x

P4 do c2d…

piotrun 1 , sprawdx temp. w biosie i w jakimś jeszcze innym programie.

Możliwe że coś przekłamuje.

Sprawdziłem temperatury:

Bios

CPU Temperature - 35 stop.

M/B Temperature - 42 stop.

SpeedFan:

50045656al0.jpg

ja mam na Core 2 Duo E6300 temperature od 38 stopni do 46 stopni:)

Wszystko się zgadza. To 34 to ogólna temp procka, a 46 i 47 to temperatura z rdzeniów

Jak wskoczy ci trochę kasy od portfela to możesz kupić jakieś dodatkowe chłodzenie które jest dużo wydajniejsze od BOXa.

Thermaltake Big Typhoon 149zł

Scythe Infinity 169zł

ja na tym c2d mam ciągle ok 46-52 stopni chlodzenie mam arctic cooling frezer i oprócz tego :

1 wciągający wiatrak 120cm i 2wyciagajace 80cm plus wyciagajacy 120cm a temperatury i tak duże :frowning:

Może lepsza pasta by się przydała?

Jeśli to nie pomoże, to najwyraźniej nienajlepszy model ci się trafił.

W najbliszszym czasie wpadnie mi trchę kasy nawet 200 zł. :slight_smile: i byłbym skłonny wymienić BOXA. na lepsze chłodzenie .

Tylko mam takie pytanie .Wnętrze komputera wygląda tak (zmieniony został tylko zasilacz na Be Quiet! Straight Power E5-450W 450W dołożony został wentylator z tyłu obudowy który wysysa ciepłe powietrze z komputera a także założone mam podwieszane chłodzenie na dysk).

komputervo7.jpgJakie by było najleprze chłodzenie do takiego układu jaki mam obecnie .BOX pobiera chłodne powietrze poprzez tunel w bocznej ściance. Zauwarzyłem że te lepsze chłodzenia na procesor mają wentylatory ułożone prostopadle do prosesora czyli tunel już odpada u mnie jednak nie to byłby problem. Z kąt takie chłodzenie miało by brać chłodne powietrze skoro temp. wewnątrz komputera ma 45 stop.

Nadomiar tego nie mam jak wsadzic wętylatora z przodu obudowy aby wsysało chłodne powietrze ( taka obudowa niestety komputer ze sklepu ).

:frowning:

Prosiłbym o jakąś radę

pozdrowienia

pod dyskiem się nie zmieści wentylator? czy na tej wysokości z przodu obudowy są jakieś otwory aby wentylator mógł zaczerpnąć chłodniejszego powietrza? jak nie ma to zrobić :slight_smile: wentylator nie spręża tylko spiętrza więc dużo ich nie trzeba.

Widzę że masz grafikę pasywną - ona robi piekarnik z wnętrza. Rozgonić ciepło radiatora za pomocą wentylatora.

Kable poukładaj wysoko obok napędu.

Ewentualnie na tym tunelu co masz wentyl założyć.

I następnym razem pamiętaj aby brać większą obudowę :stuck_out_tongue: i aby nie przesadzić z wentylatorami :slight_smile: regulator, puścić na 5V… jest sporo możliwości.

Ja mam pentiuma d 915@940 i on to dopiero ma temperatury ;d nawet jak mam chlodzenie za 80zl i paste > płynny matalik :slight_smile: MOje mażenie to mniec taką jak ty ;p hahah

w stresie do 64 max

w spoczynku min 42 ( w upały ok 50)

Witam

Zdołałem uzbierać 400 zł :slight_smile: i jestem zdecydowany kupić nową obudowę i dobre chłodzenie na procesor. Obecnie wnętrze komputera wygląda tak :

1106f251ce99dc5em.jpg

jak widać jest ciasno i gorąco .Prosiłbym o pomoc w doborze dobrej obudowy i chłodzenia na procesor.

Oto mój konfig.

Zasilacz Be Quiet! Straight Power E5-450W 450W

Płyta gówna ASUS P5VD2-MX P4M890 SATA2 LAN RAID VGA uATX

Procesor Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz/1066MHz 2MB LGA BOX

Karta graficzna GeForce 7600GT PCI EXSPRES 256 MB GDDR3 128 bit

Pamięc DDRAM2 1024MB 533MHz NANYA + DDRAM2 1024MB 533MHz KINGSTON

Dysk Samsung SP2504C 250GB 8MB SATA2 7200rpm

http://www.allegro.pl/item204016764_sun … od_ss.html

Thermaltake Big Typhoon

Scythe Infinity - powinna wejść do tej budy

Jeszcze jakaś dobra pasta

Arctic Silver 5 16zł

Coollaboratory Metal Pad CPU 21zł

Coollaboratory Liquid PRO 36zł

Zalman STG1 29zł

to IMO jest dobra.

http://zenfist.pl/pID/1343.htm

http://zenfist.pl/pID/1233.htm

http://zenfist.pl/pID/975.htm

w przypadku Scythe warto się zorientować czy się zmieści.

Wolnoobortowy wentyl 250mm w budzie zrobi swoje.

I tak piekarnik co masz zamienisz na klimatyzowaną budę :stuck_out_tongue:

Zmieniłbym na jednej firmy… Najlepiej w Dualu…

I obudowa wg. uznania bo o gustach się nie dyskutuje :stuck_out_tongue: