Temperatura Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz/1066MHz

(piotrun 1) #1

Witam

Niepokoi mnie temperatura procesora Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz/1066MHz 2MB LGA BOX a konkretnie rdzenia nr. 1 i nr. 2 dochodzi ona w spoczynku do 50 stop. Ewerest pokazuje temperaturę pierwszego i drugiego rdzenia oraz temperaturę ogólną 34 stop., więc nie bardzo wiem z kąt się bierze taka różnica temperatur .Czy sugerować się temperaturą rdzenia czy tą 34 stop.Chłodzenie procesora porządnie odkurzyłem i nic się nie zmieniło .

67302140tx4.jpg

Proszę o pomoc.

(Tomasz Antoniuk) #2

temp masz dobrą gdyż patrz na cały procesor

(Remikk70) #3

nawet bardzo dobrą w porównaniu do mojego P4D gdzie w stresie mam 60stopni a w spoczynku 40 :smiley:

(Błażej) #4

Co ty porównujesz :x

P4 do c2d…

piotrun 1 , sprawdx temp. w biosie i w jakimś jeszcze innym programie.

Możliwe że coś przekłamuje.

(piotrun 1) #5

Sprawdziłem temperatury:

Bios

CPU Temperature - 35 stop.

M/B Temperature - 42 stop.

SpeedFan:

50045656al0.jpg

(Jupiter1992) #6

ja mam na Core 2 Duo E6300 temperature od 38 stopni do 46 stopni:)

(Meason) #7

Wszystko się zgadza. To 34 to ogólna temp procka, a 46 i 47 to temperatura z rdzeniów

(Błażej) #8

Jak wskoczy ci trochę kasy od portfela to możesz kupić jakieś dodatkowe chłodzenie które jest dużo wydajniejsze od BOXa.

Thermaltake Big Typhoon 149zł

Scythe Infinity 169zł

(neo10) #9

ja na tym c2d mam ciągle ok 46-52 stopni chlodzenie mam arctic cooling frezer i oprócz tego :

1 wciągający wiatrak 120cm i 2wyciagajace 80cm plus wyciagajacy 120cm a temperatury i tak duże :frowning:

(Błażej) #10

Może lepsza pasta by się przydała?

Jeśli to nie pomoże, to najwyraźniej nienajlepszy model ci się trafił.

(piotrun 1) #11

W najbliszszym czasie wpadnie mi trchę kasy nawet 200 zł. :slight_smile: i byłbym skłonny wymienić BOXA. na lepsze chłodzenie .

Tylko mam takie pytanie .Wnętrze komputera wygląda tak (zmieniony został tylko zasilacz na Be Quiet! Straight Power E5-450W 450W dołożony został wentylator z tyłu obudowy który wysysa ciepłe powietrze z komputera a także założone mam podwieszane chłodzenie na dysk).

komputervo7.jpgJakie by było najleprze chłodzenie do takiego układu jaki mam obecnie .BOX pobiera chłodne powietrze poprzez tunel w bocznej ściance. Zauwarzyłem że te lepsze chłodzenia na procesor mają wentylatory ułożone prostopadle do prosesora czyli tunel już odpada u mnie jednak nie to byłby problem. Z kąt takie chłodzenie miało by brać chłodne powietrze skoro temp. wewnątrz komputera ma 45 stop.

Nadomiar tego nie mam jak wsadzic wętylatora z przodu obudowy aby wsysało chłodne powietrze ( taka obudowa niestety komputer ze sklepu ).

:frowning:

Prosiłbym o jakąś radę

pozdrowienia

(Jinx83) #12

pod dyskiem się nie zmieści wentylator? czy na tej wysokości z przodu obudowy są jakieś otwory aby wentylator mógł zaczerpnąć chłodniejszego powietrza? jak nie ma to zrobić :slight_smile: wentylator nie spręża tylko spiętrza więc dużo ich nie trzeba.

Widzę że masz grafikę pasywną - ona robi piekarnik z wnętrza. Rozgonić ciepło radiatora za pomocą wentylatora.

Kable poukładaj wysoko obok napędu.

Ewentualnie na tym tunelu co masz wentyl założyć.

I następnym razem pamiętaj aby brać większą obudowę :stuck_out_tongue: i aby nie przesadzić z wentylatorami :slight_smile: regulator, puścić na 5V… jest sporo możliwości.

(system) #13

Ja mam pentiuma d 915@940 i on to dopiero ma temperatury ;d nawet jak mam chlodzenie za 80zl i paste > płynny matalik :slight_smile: MOje mażenie to mniec taką jak ty ;p hahah

w stresie do 64 max

w spoczynku min 42 ( w upały ok 50)

(piotrun 1) #14

Witam

Zdołałem uzbierać 400 zł :slight_smile: i jestem zdecydowany kupić nową obudowę i dobre chłodzenie na procesor. Obecnie wnętrze komputera wygląda tak :

1106f251ce99dc5em.jpg

jak widać jest ciasno i gorąco .Prosiłbym o pomoc w doborze dobrej obudowy i chłodzenia na procesor.

Oto mój konfig.

Zasilacz Be Quiet! Straight Power E5-450W 450W

Płyta gówna ASUS P5VD2-MX P4M890 SATA2 LAN RAID VGA uATX

Procesor Intel Core 2 Duo E6300 1,86GHz/1066MHz 2MB LGA BOX

Karta graficzna GeForce 7600GT PCI EXSPRES 256 MB GDDR3 128 bit

Pamięc DDRAM2 1024MB 533MHz NANYA + DDRAM2 1024MB 533MHz KINGSTON

Dysk Samsung SP2504C 250GB 8MB SATA2 7200rpm

(Błażej) #15

http://www.allegro.pl/item204016764_sun … od_ss.html

Thermaltake Big Typhoon

Scythe Infinity - powinna wejść do tej budy

Jeszcze jakaś dobra pasta

Arctic Silver 5 16zł

Coollaboratory Metal Pad CPU 21zł

Coollaboratory Liquid PRO 36zł

Zalman STG1 29zł

(Jinx83) #16

to IMO jest dobra.

http://zenfist.pl/pID/1343.htm

http://zenfist.pl/pID/1233.htm

http://zenfist.pl/pID/975.htm

w przypadku Scythe warto się zorientować czy się zmieści.

Wolnoobortowy wentyl 250mm w budzie zrobi swoje.

I tak piekarnik co masz zamienisz na klimatyzowaną budę :stuck_out_tongue:

(Craker92) #17

Zmieniłbym na jednej firmy… Najlepiej w Dualu…

I obudowa wg. uznania bo o gustach się nie dyskutuje :stuck_out_tongue: