Temperatura intel I5 750 2.66GHZ

Witam!

Jestem świeżo po zmianie pasty termoprzewodzącej na procesorze i obawiam się że zbyt duzo jej nałożylem.

Otóż po zdjęciu chłodzenia (tradycyjne intel) starłem starą pastę i nałożyłem pastę w wielkości ziarnka gorczycy i rozsmarowałem na radiatorze.

Następnie tyle samo pasty pozostawiłem na procku >nie rozsmarowując jej.

I mam pytanie : Jakie są optymalne temperatury pracy dla tego procka, jeżeli po zmianie pasty obecnie w spoczynku mam 50 stopni C

w grze (battlefield heroes) temperatura dochodzi do 65 stopni.

Czy może to oznaczać źle nałożoną pastę?

w spoczynku troszke duzo masz stopni a jaka paste nakladałeś?

Pasta to zalman stg-2.

Poprzednie pomiary byly przy uzyciu speedfan. Teraz dziwo korzystam z real temp i temperatura spoczynkowa 41-44 stopnie.

Sądzę że nałożyłem pasty nieco zbyt dużo. Jaki polecasz program żeby pokazywał temperaturę wiarygodnie?

Boxowe coolery CPU niestety nie są zbyt wydajne ale to jest inna sprawa. Przede wszystkim to zrobiłeś błąd, bo pastę źle nałożyłeś. Optymalnym sposobem aplikacji pasty jest równomierne rozsmarowanie na całej powierzchni procesora :slight_smile:

Zmieniłem pastę na arctic MX-2 i rozłożyłem ją równomiernie na powierzchni procesora.

Teraz temperatura w średnim obciążenia to około 70 Stopni.

Rozumiem że jest to spowodowane niewygrzaną jeszcze pastą

Poczekaj z tydzien i zobaczymy :wink:

Każda pasta musi się wygrzać.

W przypadku MX-2 wygrzanie to “marketing”, 1/2 st różnicy. Obstawiam źle założone chłodzenie i ewentualny brak wentylacji budy.

co rozumiesz przez “źle założone” ? Sprawdzałem kilka razy nim właczyłem komputer, czy nóżki od chłodzenia (tradycyjne intelowskie) dobrze się trzymają. Żadna z nich ani drgnęła. Obudowa to Raidmax Ninja, kupiłem ją ze względu na dużą ilość wiatraków oraz dobrą oscylację powietrza wewnątrz komputera.

Jaki masz plan zasilania ustawiony w systemie?

Czy w obudowie nie masz porozwalanych kabli?

Oraz odpisz na pytanie semtex’a.

Kable opięte są siateczką by zmniejszyć zajmowane przez nie miejsce i ulatwic przeplyw powietrza

@ semtex

W jaki sposob to sprawidzic

Zasilasz : 700 Watt I-tec

Menu Start-> Panel sterowania-> System i Zabezpieczenia-> Opcje Zasilania-> podaj na forum jaki jest ustawiony plan.

Mam tylko Start->panel sterowania-> opcje zasilania (odrazu)

Nie mam czegoś takiego jak plan zasilania mam tylko schemat.

Podaje

Schematy zasilania -> zawsze włączony

wstrzymywanie systemu : nigdy

wyłącz monitor : nigdy

wylacz dyski twarde : nigdy.

Wiem że to nie o to chodzi ale nie mam czegoś takiego jak system i zabezpieczenia w panelu sterowania.

Masz XP, zapomniałem zapytać jaki masz system i z góry założyłem że to Vista/7…

Otwórz budę, zrób zdjęcia w środku, wstaw tu: http://wstaw.org/ na forum daj linki.

Czy grzebałeś coś w BIOS przy obrotach wiatraka CPU? Zbyt wysoka temperatura na idle, w dużym stresie 65 st ( w zależności od temp. otoczenia) na boksowym coolerze byłaby do przyjęcia.

Jeżeli Ci się chce to rozbierz Cooler, bez ścierania pasty, zrób zdjęcia procka i radiatora. I daj na forum.

po raz kolejny rozmontowywał chłodzenia na procu nie będę…

1 zdjecie http://wstaw.org/w/12dC/

2 zdjecie http://wstaw.org/w/12dD/

jeszcze jakies? do tego mam 2 wiatraki - 1 z boku na obudowie na przeciwko procka

2 z przodu przed dyskami

Wyciąga czy dmucha na proc, lepszym układem jest wstawienie wentylatora na tył budy, tak aby wyciągał ciepłe powietrze, teraz może robić Ci się “kociołek”, choć on i tak nie tłumaczy tak wysokich temperatur…

ten na przeciwko proca wtłacza powietrze.

Nie bardzo rozumiem…Ten z tyłu obudowy ma wyciągać cieple powietrze z obudowy czyli ma być ustawiony tak jak tutaj widać.

Ten wiatrak nie jest z tyłu. jest a przeciwko proca. CENTRAlNIE i dmucha na niego.