Temperatura jest za wysoka?

Cześć, od niedawna zastanawia mnie pewna sprawa a mianowicie sprawa temperatury karty graficznej - wynosi ona 70-73*C. Z tego co czytałem w internecie to każdy ma inną opinię jedni mówią iż 55*C to max inni, że 125*C to max… Dodam iż mój sprzęt to NVIDIA GeForce 8500 GT.

Z góry dzięki za pomoc - Pomaranczan.

Jest jak najbardziej prawidłowa.

Temperatura jest rzeczywiście prawidłowa, ale nie dla tego modelu karty. 70 st mogą osiągać karty o dużej wydajności, gdzie trudniej jest schłodzić gorący i wydajny rdzeń. Dla słabszej karty pokroju GF 8500 GT temperatura powinna być sporo niższa, np 50 st max przy obciążeniu. Jednak nie musi to być regułą, świadczy jednak o zastosowaniu słabiutkiego chłodzenia albo zanieczyszczenia układu. Dla porównania dodam, że moja R 5770 ma 35 st, a przy obciążeniu wymagającą grą nie przekracza 50 st. Wcześniej miałem R 4870. Miała temp 62 st i ponad 70 st przy obciążeniu, jej pamięci osiągały ok 78 st. Karta po ok pół roku padła. Można sobie mówić, że grafika może osiągać 100 st max, ale należy robić wszystko, aby ta temperatura nie była wysoka. Nie kupować kart grzejących się, dbać o czystość układu chłodzenia

ale w idle czy podczas obciążenia bo to zasadnicza różnica

Osobiście na 8600M GT osiągam temperatury w zakresie 60-85°C (sama przeglądarka-wymagająca gra). Wszystko zależy od chłodzenia i obciążenia karty :wink:

Nie ma żadnych powodów do zmartwień :slight_smile: (Aczkolwiek jeśli to wynik w stanie spoczynku, to jest to dosyć dużo)

Temperaturę “badałem” przy włączonej przeglądarce (otwarte 5~ kart) + włączona gra o stosunkowo małych wymaganiach (2d).

Ale swoje robi :wink:

Obstawiam, że przy wyłączonych programach tego typu, temperatura będzie wynosić około 60°C

To naprawdę nie jest zbyt dużo.

W takim razie dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: