Temperatura karty graficznej i procesora

Witam

Procek za wysoko jak na Intela ale na grafę to normalna temp. Wrzuć screena z HWINFO zakładka Sensors (całe okno). Czyli odpal HWINFO zakładkę Health nie zamykaj odpal Wieśka na 15 min pograj po tych 15min wyjdź z Wieśka i wrzuć wtedy screena.

Screen(za duży na załącznik):

http://gyazo.com/6b6d76478e53fe95c984b11898d30520

Jak widzisz karta ma 80 stopni troszkę za dużo a podejrzewam, że po godzinie czy dwóch może mieć 90. Jaką masz obudowę czy ma jakieś wentyle plus model i marka zasilacza.

http://www.aerocool.us/pgs/pgs-v/pgs_v_vs9.htm to obudowa

zasilacz:

chieftec aps-650c

nie wiem czy to ważne ale karta graficzna załozona jest wiatrakami do ziemi(tak zamontował mi serwis gdzie składałem komputer)

Wentylatory w karcie graficznej zawsze są na dole (przynajmniej nie widziałem nigdy innego rozwiązania). Spróbuj wyszyścić kartę grafiki plus nałożyć swieżą pastę tak samo na procku. Masz jakieś wentyle w obudowie bo nie chce mi się szukać ile jest standardowo zamontowanych.

Dobra dzisiaj wyczyszczę komputer a co do wentylatorów to jest jeden wydmuchujący powietrze z tyłu obudowy

Proponuję zalożyć na froncie 2 wentyle 120mm. Zasilacz jak masz zamontowany wentylatorem do podłogi czy do wnętrza obudowy.

Dobra przeczyściłem komputer(na karcie było mało kurzu, najbardziej zakurzony był procesor i zasilacz) po przeczyszczeniu procesor na pewno się już tak nie nagrzewa(kiedyś obudowa tam gdzie jest procesor była strasznie gorąca teraz juz nie jest) mimo to artefakty dalej są. Zasilacz mam zamontowany wentylatorem na zewnątrz obudowy. Po przeczyszczeniu znów zrobiłem pomiar tym programem co mi podałeś wyniki: http://gyazo.com/155168f58201e297b445c91da45f6108

Mam też możliwość oddać kartę na gwarancję jeśli jest szansa żeby była to wada fabryczna

Rozumiem, że sterowniki masz aktualne? Rozumiem, że artefakty występują w każdej grze? Może sprawdź jeszcze kartę np. u kolegi w kompie.

Sterowniki najnowsze. Ogólnie nie gram w dużo gier ale artefakty występują w grach: Wiedźmin 2, Infestation Survivor Stories a nie występują w : Titanfall i cs go. Mam jeszcze jedno pytanie gdzie moge znaleźć starsze sterowniki do mojej karty(żeby zobaczyć czy artefakty dalej będą) bo szukałem na stronie amd ale nie znalazłem.

Masz może pomysł gdzie mogę jeszcze sprawdzić występowanie artefaktów?

Zainstalowałem też sterowniki na nowo ale to nic nie dało.

x64

http://www.guru3d.com/files-get/amd-catalyst-13-12-whql-download,1.html

 

x32

http://www.guru3d.com/files-get/amd-catalyst-13-12-whql-download,2.html

Instalacja starych sterowników nic nie dała