Temperatura karty graficznej podczas spoczynku

Czy temperatura 54-55stopni podczas spoczynku jest ok?
Model GTX 1050TI GamingX 4GB

1 polubienie

nie jest to temp normalna podczas spoczynku może masz proces wł jakiś który używa twojego gpu, lub masz ustawione wspomaganie twojego procka przez karte.
U mnie jest temperatura całkiem

inna w stanie spoczynku karta asus strix gt1050Ti 4Gb.

No taka temp nie jest w spoczynku normalna ale patrząc na screen wentylatory na karcie ci się nie kręcą 0RPM u mnie nawet w spoczynku mają jakąś tam prędkość obrotów

u mnie jest inaczej dopiero jak dojdzie jakaś temp to sie wł. wentylatory
a tak się nie kręcą

Mają technologie 0 Frozr która włącza je dopiero po osiągnięciu 60+Stopni
Dlatego pytam czy temperatur nie uszkodzi mi karty jeśli się nie chłodzi

Opisałeś że jest to stan spoczynku ,więc taka temp. nie jest normalna odpal gree na pare minut i sprawdzan czy się wentylatory wł. i sprawdzaj temp. bedziesz wiedział czy jest ok bądz czy masz się czegoś obawiać

podczas gry karta osiąga 60-63 stopnie po czym włączają się wentylatory i spada do 57 i tak w kółko

Teraz tak czy wymieniales paste na gpu?
ile monitorów i jaka rozdzielczość?
poszukaj jaka jest temp. normalna twojej karty
Masz kopalnie bitcoinów na PC i się dziwisz że karta się grzeje?
zalecam program ADWcleaner system w trybie awaryjnym bez obsługi sieci i skanuj wywal wszystko co znajdzie.napisz czy pomogło bo to może być przyczyna

Nie wymieniałem pasty
1 monitor 1680x1050
Żadnej Koparki…
ADW nic nie wykrył

objaw taki jakbyś miał wirusa który kopie bitcoina
przeskanuj czym innym Malwarebytes Anti-Malware
moze masz jakiegoś robala co miesza w procesac lub
zobacz u siebie jak masz zainstalowane cos jak gpu tweak ii z xsplit gamecaster
jest tam funkcja ktora pozwala użyć twojej karty jako wspomaganie dla twojego procka
w ten sposob procek jest mniej obciązony,a kilka procesów jest wykonywanych przez gpu.
Opcji jest sporo ale jak się tego nie widzi to cięzko jest pomoc.

Ehh… żaden wirus czy koparka. GPU Utilization 0% więc karta nie jest wykorzystywana w ogóle. GamingX ma tryb półpasywny, który do pewnej temperatury nie włącza wentylatorów. W budzie masz trochę ciepło prawdopodobnie, dlatego GPU się dogrzewa powyżej 50 stopni co i tak jest jeszcze w miarę normalne, bo powinno trzymać do 50 max. Zainstaluj sobie MSI Afterburner i ustaw sobie krzywą obrotów tak, by wentylator włączał się np przy 40 stopniach. Mam RX 480 G1 Gaming. Tutaj np. wentylatory rozkręcały się bodaj przy 50 stopniach co przy letnich upałach co jakiś czas włączało wentylator po czym wyłączało gdy komputer był w IDLE. Ustawiłem sobie krzywą tak, by kręciły się non stop, ale na bardzo niskich obrotach, prawie niesłyszalnych. Przy takim ustawieniu mam ok 35 stopni i cicho. No, wentylator w budzie ma już umierające łożysko więc jego bardziej słychać.

Poczytaj trochę na forach ,bo juz widziałem posty podobnego typu i była to wina virusa który kopał kryptowalutę. nie jest to pewne ,ale założenie może być takie (teoretycznie może być wiele powodów czemu tak sie dzieje )trudno pomoc komuś nie mając pc przed sobą. A krzywa to nie jest rozwiązanie tylko obejscie problemu na ktore nie zna sie odp.
Ja mam pc koło grzejnika i w stanie spoczynku nie ma takiej opcji zeby gpu doszło do 50 stopni.

Poczytaj trochę na forach ,bo juz widziałem posty podobnego typu i była to wina virusa który kopał bitkoina.
nie jest to pewne ,ale założenie może być takie (teoretycznie może być wiele powodów czemu tak sie dzieje )trudno pomoc komuś nie mając pc przed sobą. A krzywa to nie jest rozwiązanie tylko obejscie problemu na ktore nie zna sie odp.
Ja mam pc koło grzejnika i w stanie spoczynku nie ma takiej opcji zeby gpu doszło do 50 stopni.

Koparki w modzie to wszyscy o nich piszą, kiedyś trojany a teraz koparki…

Popatrzcie na screen, który dał i widać, ze karta jest w spoczynku więc nic z niej nie korzysta. Temperatura trochę za wysoka, możliwe, że pasta do kitu albo obudowa nie jest odpowiednio chłodzona przez co wydzielające ciepło z procesora, dysków twardych, zasilacza przekłada się na taką temperaturę.

Ja mam Gigabytes 1050 TI OC 4GB i miałem w spoczynku 35stopni. Gdy dodałem wentylator na górę obudowy temperatura spadła do 28stopni.

1 polubienie

Ciekawe te koparki które nie zużywają żadnych zasobów.

Zostaw kompa na pulpicie przez pół godziny i wtedy sprawdź, mój RX480 przy przeglądaniu neta, filmach ma 40-46C (wentylator działa od 50C), w prawdziwym spoczynku gdy nic nie jest robione spada na 34C.

Na screenie masz jak byk informację, że GPU się obija, a Ty twierdzisz, że koparka jakaś kopie. Nie zakłamuj rzeczywistości, bo koparki teraz w modzie. Krzywa to jest rozwiązanie jak nie chcesz mieć wysokich temperatur, no chyba, że dołożysz do budy jakiś wentylator, który schłodzi kartę. Tak działa tryb półpasywny w kartach. Chipy grzeją się nawet gdy nie są mocno wykorzystywane.