Temperatura karty graficznej


(Pawlik244) #1

Witam. Mam pewien problem.. Zakupiłem nie dawno kartę graficzną GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic+ i martwi mnie temperatura karty, która jest bardzo wysoka, przy np. serfowaniu w necie mam 77 stopni a przy grani dochodzi 100 stopni. Jakie mogą być tego przyczyny i co zrobić aby temu zapobiec ?;/


(neo10) #2

Fakt temperatura jest dużo za wysoka szczególnie że to palit z dobrym chłodzeniem sonic... sprawdż czy na pewno działa wiatrak na chłodzeniu jeżeli tak to może jest fabrycznie żle założone albo coś takiego...


(Filip62) #3

Ja też tak miałem i to było przez to że karta była zakurzona. Wez rozkręc kompa i wyczyśc karte :slight_smile:


#4

Jeżeli masz nową kartę, to mało prawdopodobne aby karta była już zakurzona, ale może masz problemy z obiegiem powietrza w obudowie? Zdejmij na jakiś czas pokrywę boczną i sprawdź jak wtedy będzie wyglądała sytuacja.


(Pawlik244) #5

Obudowa jest cały czas boczna zdjęta, czyściłem kompa, pospinałem kable również aby był przepływ powietrza i nic to nie daje. Kartę mam zaledwie nie cały tydzień. Zakupilem wiatrak, zobaczymy czy to coś da..


(MaRa) #6

Zdjęcie pokrywy obudowy spowoduje WZROST temperatury. Przy zamknętej obudowie powietrze wpada z przodu, opływa podzespoły i wylatuje z tyłu. Natomiast przy otwartej powietrze stoi.

Chyba że obudowa nie ma zamontowanych wentylatorów. 5 lat temu takie rozwiązanie jeszcze przeszło, obecnie już nie- grafika pobiera 50-150W, tyle samo procesor, a wszystko wydziela się w postaci ciepła.


(Pawlik244) #7

Chyba znalazlem problem... zajrzałem do obudowy i zauwazyłem ze wiatrak na karcie nie działa... :confused: co mam zrobic ? ;/


(PaPuX) #8

Wymień go, a jeśli karta na gwarancji to do serwisu


(Seba86mu) #9

Rusz go palcem. Może zacznie się kręcić.


(Pawlik244) #10

nie dało nic


(Vqrzony) #11

Sprawdź czy wiatrak jest podłączony do zasilania.Może wsuwka od zasilania wypadła z płyty karty graficznej. Jednak jak masz dobrze podłączony wiatrak to najlepiej odeślij do serwisu .