Temperatura karty graficznej

Witam. Mam pewien problem… Zakupiłem nie dawno kartę graficzną GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic+ i martwi mnie temperatura karty, która jest bardzo wysoka, przy np. serfowaniu w necie mam 77 stopni a przy grani dochodzi 100 stopni. Jakie mogą być tego przyczyny i co zrobić aby temu zapobiec ?;/

Fakt temperatura jest dużo za wysoka szczególnie że to palit z dobrym chłodzeniem sonic… sprawdż czy na pewno działa wiatrak na chłodzeniu jeżeli tak to może jest fabrycznie żle założone albo coś takiego…

Ja też tak miałem i to było przez to że karta była zakurzona. Wez rozkręc kompa i wyczyśc karte :slight_smile:

Jeżeli masz nową kartę, to mało prawdopodobne aby karta była już zakurzona, ale może masz problemy z obiegiem powietrza w obudowie? Zdejmij na jakiś czas pokrywę boczną i sprawdź jak wtedy będzie wyglądała sytuacja.

Obudowa jest cały czas boczna zdjęta, czyściłem kompa, pospinałem kable również aby był przepływ powietrza i nic to nie daje. Kartę mam zaledwie nie cały tydzień. Zakupilem wiatrak, zobaczymy czy to coś da…

Zdjęcie pokrywy obudowy spowoduje WZROST temperatury. Przy zamknętej obudowie powietrze wpada z przodu, opływa podzespoły i wylatuje z tyłu. Natomiast przy otwartej powietrze stoi.

Chyba że obudowa nie ma zamontowanych wentylatorów. 5 lat temu takie rozwiązanie jeszcze przeszło, obecnie już nie- grafika pobiera 50-150W, tyle samo procesor, a wszystko wydziela się w postaci ciepła.

Chyba znalazlem problem… zajrzałem do obudowy i zauwazyłem ze wiatrak na karcie nie działa… :confused: co mam zrobic ? ;/

Wymień go, a jeśli karta na gwarancji to do serwisu

Rusz go palcem. Może zacznie się kręcić.

nie dało nic

Sprawdź czy wiatrak jest podłączony do zasilania.Może wsuwka od zasilania wypadła z płyty karty graficznej. Jednak jak masz dobrze podłączony wiatrak to najlepiej odeślij do serwisu .