Temperatura karty graficznej :(

Witam otóż mam taki problem posiadam karta graficzna GeForce 8600 GT i nagrzewa sie ona do 80 stopni podczas pracy (podczas gry w wow-a),

a w czasie używania przeglądarki, słuchania muzyki itd jest to 62-65 stopni i mam pytanie, czy to jest dla niej normalne, czy kupić może dodatkowy wiatraczek ??

Obawia się najgorszego, ze może się spalić mój blaszak :frowning:

Temperatura podwyższona,więc dodatkowy wiatrak do obudowy zdecydowanie przydałby się. Jakie Masz chłodzenie na karcie: pasywne, czy aktywne?

No i oczywiście wyczyść chłodzenie karty z kurzu i uporządkuj kable w obudowie, aby usprawnić przepływ powietrza.

podaj jeszcze jaki masz zasilacz

Chłodzenie jest pasywne, właśnie biorę się za porządkowanie kabli, a jeśli można wiedzieć jakiej wielkości ma być wiatrak i w jakim przedziale pieniężnym się on mieści (cenę po prostu jak można prosić)

Zasilacz ma 400 W

Najlepiej jest zamontować wiatrak z przodu obudowy (na dole), a drugi pod zasilaczem. Ten z przodu zasysa chłodne powietrze, a z tyłu wyciąga ciepłe na zewnątrz. Koszt jednego to około 20zł. Oczywiście zobacz, czy w obudowie Masz miejsce na ich zamontowanie. Zobacz też jakie wentylatory tam wejdą (80mm, a może 120mm).

Można też zamontować wentylator na śledziu, pod kartą graficzną. Coś w tym stylu: http://sklepy.allegro.pl/item417309281_ … f_vat.html

Ok bardzo dziękuje za rady, kable uporządkowane dam znać jaki będzie wynik z zamontowanymi wiatraczkami ^^

A i zapomniałem dodać, ze gdy dzisiaj po raz 1 uruchamiałem komputer dziwnie trzeszczał tzn gruchotał, łomotał, a po 30 minutach jak włączyłem go ponownie już było dobrze

A wiec przed 15 minutami karta zagrzała mi się do 101 stopni i mam pytanie, czy wymienienie pasty cokolwiek pomoże ?

cze, też mam ten sam problem, karta graficzna grzeje mi się podczas grania w lepsze gry ^^ tylko że ja mam jeszcze plomby i sam tego nie moge otworzyć (moja karta w tym momencie GeForce 8600 GT 256 ram).

e : jak gram w Devil May Cry 4 to w komputerze mi coś piszczy ;<.

To piszczenie jest pewnie od zbyt wysokiej temp. proca i musisz miec ustawiony alarm w biosie kiedy proc osiągnie podaną temperaturę.

Pokaż jakie masz temperatury podczas tej gry. Sprawdź je everestem ultimate

Znalazłem bardzo głupie rozwiązanie do jutra znalazłem stary wiatrak (zwykły wiatrak którego używają ludzie do schładzania siebie :D) i powiem wam iż, mam cały czas mam 53 stopnie :),aż nie mogę się nadziwić jutro już wiatrak zostaje dostarczony, a także idę kupić pastę ^^

PS. cały czas grałem w wow-a i właśnie były 53 stopnie.

A gdy nic nie robię to temp wynosi 45 stopni wiec jest w sumie nieźle ^^

Xez , a jaką pastę chcesz kupić? Wiatrak to też taki tani względnie do 15-20 zł nie więcej, i najlepiej dwa kup od razu jeden z przodu drugi z tyłu.

a co do tego spalenia to nie bój nic, wyłączy się sam jak będzie miał za wysoką temp. przez dłuższy okres czasu.

tylko ciekawe po co… nie ma to jak pisać ciągle jedno i to samo, mimo, iż problem nie dotyczy zasilacza.

Właśnie nie wiem jaka, a wiatraki już mam zamówione jutro idę odebrać jeden przód drugi tył obydwa za 17 zł tylko pastę nie wiem jaka właśnie :frowning:

arctic silver 5, fajna pasta, tania i dość wydajna :slight_smile:

proca to pewno z boxem masz, możesz i odrazu jego przesmarować profilaktycznie :slight_smile:

Nom dokładnie ^^

Bardzo dziękuje wszystkim za rady jutro dam znać po zainstalowaniu tego wszystkiego ^^