Temperatura karty graficznej :(

(Wojtek 14 14) #1

Witam otóż mam taki problem posiadam karta graficzna GeForce 8600 GT i nagrzewa sie ona do 80 stopni podczas pracy (podczas gry w wow-a),

a w czasie używania przeglądarki, słuchania muzyki itd jest to 62-65 stopni i mam pytanie, czy to jest dla niej normalne, czy kupić może dodatkowy wiatraczek ??

Obawia się najgorszego, ze może się spalić mój blaszak :frowning:

(Cosik Ktosik) #2

Temperatura podwyższona,więc dodatkowy wiatrak do obudowy zdecydowanie przydałby się. Jakie Masz chłodzenie na karcie: pasywne, czy aktywne?

No i oczywiście wyczyść chłodzenie karty z kurzu i uporządkuj kable w obudowie, aby usprawnić przepływ powietrza.

(niezDarek) #3

podaj jeszcze jaki masz zasilacz

(Wojtek 14 14) #4

Chłodzenie jest pasywne, właśnie biorę się za porządkowanie kabli, a jeśli można wiedzieć jakiej wielkości ma być wiatrak i w jakim przedziale pieniężnym się on mieści (cenę po prostu jak można prosić)

Zasilacz ma 400 W

(Cosik Ktosik) #5

Najlepiej jest zamontować wiatrak z przodu obudowy (na dole), a drugi pod zasilaczem. Ten z przodu zasysa chłodne powietrze, a z tyłu wyciąga ciepłe na zewnątrz. Koszt jednego to około 20zł. Oczywiście zobacz, czy w obudowie Masz miejsce na ich zamontowanie. Zobacz też jakie wentylatory tam wejdą (80mm, a może 120mm).

Można też zamontować wentylator na śledziu, pod kartą graficzną. Coś w tym stylu: http://sklepy.allegro.pl/item417309281_ ... f_vat.html

(Wojtek 14 14) #6

Ok bardzo dziękuje za rady, kable uporządkowane dam znać jaki będzie wynik z zamontowanymi wiatraczkami ^^

A i zapomniałem dodać, ze gdy dzisiaj po raz 1 uruchamiałem komputer dziwnie trzeszczał tzn gruchotał, łomotał, a po 30 minutach jak włączyłem go ponownie już było dobrze

(Wojtek 14 14) #7

A wiec przed 15 minutami karta zagrzała mi się do 101 stopni i mam pytanie, czy wymienienie pasty cokolwiek pomoże ?

(Kucu.) #8

cze, też mam ten sam problem, karta graficzna grzeje mi się podczas grania w lepsze gry ^^ tylko że ja mam jeszcze plomby i sam tego nie moge otworzyć (moja karta w tym momencie GeForce 8600 GT 256 ram).

e : jak gram w Devil May Cry 4 to w komputerze mi coś piszczy ;<.

(Caman131) #9

To piszczenie jest pewnie od zbyt wysokiej temp. proca i musisz miec ustawiony alarm w biosie kiedy proc osiągnie podaną temperaturę.

Pokaż jakie masz temperatury podczas tej gry. Sprawdź je everestem ultimate

(Wojtek 14 14) #10

Znalazłem bardzo głupie rozwiązanie do jutra znalazłem stary wiatrak (zwykły wiatrak którego używają ludzie do schładzania siebie :D) i powiem wam iż, mam cały czas mam 53 stopnie :),aż nie mogę się nadziwić jutro już wiatrak zostaje dostarczony, a także idę kupić pastę ^^

PS. cały czas grałem w wow-a i właśnie były 53 stopnie.

A gdy nic nie robię to temp wynosi 45 stopni wiec jest w sumie nieźle ^^

(Wigrus1) #11

Xez , a jaką pastę chcesz kupić? Wiatrak to też taki tani względnie do 15-20 zł nie więcej, i najlepiej dwa kup od razu jeden z przodu drugi z tyłu.

a co do tego spalenia to nie bój nic, wyłączy się sam jak będzie miał za wysoką temp. przez dłuższy okres czasu.

tylko ciekawe po co... nie ma to jak pisać ciągle jedno i to samo, mimo, iż problem nie dotyczy zasilacza.

(Wojtek 14 14) #12

Właśnie nie wiem jaka, a wiatraki już mam zamówione jutro idę odebrać jeden przód drugi tył obydwa za 17 zł tylko pastę nie wiem jaka właśnie :frowning:

(Wigrus1) #13

arctic silver 5, fajna pasta, tania i dość wydajna :slight_smile:

proca to pewno z boxem masz, możesz i odrazu jego przesmarować profilaktycznie :slight_smile:

(Wojtek 14 14) #14

Nom dokładnie ^^

Bardzo dziękuje wszystkim za rady jutro dam znać po zainstalowaniu tego wszystkiego ^^