Temperatura karty graficznej

Witam mam taki problem posiadam Geforce 8800 GTS 320MB 320bit mam zamontowane w kompie dodatkowe chłodzenie które wieje prosto na karte bez niego mialem w spoczynku 82 stopnie po zamontowaniu chłodzenia temperatura spadła nie wiele bo do 76 stopni zeby zbic ja jeszcze bardziej zainstalowałem rivatuner i zwiększyłem obroty wiatraka [standardowo jest na 60] do 91 i mam w spoczynku 63 stopnie nieraz podskoczy do 65 stopni.Gdy włączyłem gre i pograłem z kilkanascie minut temperatura podskoczyła mi aż do 81 z tego co pamietam jak grałem wczesniej w inna gre to bylo max 76 stopni dlaczego sie tak dzieje ?? i jeszcze jedno czy mogę zwiększyć obroty do 100% w rivietuner czy to bezpieczne ??

Dodane 25.03.2009 (Śr) 13:09

Niech mi ktoś chociaż powie czy mogę ustawić 100% obrotów w rivie tuner i grać czy nic się nie stanie ??

Możesz też wyjąć kartę i przeczyścić jej radiatory np. przedmuchując ją, lub potraktować odkurzaczem i pędzelkiem. Jeśli ustawisz 100% obrotów, to jedyne co może się stać to że karta będzie bardzo głośna. Ile masz dodatkowych wiatraków ? Nie ustawiaj wszystkich na kartę, zapewnij cyrkulację powietrza ( wciąg na przodzie, wyciąg z tyłu u góry i wtedy możesz pomyśleć o jakimś dodatkowym wiatraku wiejącym z bocznej blachy na kartę np. jakiś wolnoobrotowy rozmywający ciepłe powietrze wydzielane przez kartę. Jeśli masz możliwość zrobienia zdjęcia karty w obecnym stanie to czy mógłbyś je tutaj wstawić ?

Mam jeden wiatrak który wieje z góry na karte bez niego temperatura jest o wiele wyższa wiec nie ma sensu go zdejmować.Zdjęcia niezrobie bo nie mam odpowiedniego sprzętu.Co do kurzu to czyściłem kiedyś karte ale to nic nie dało nadal była ta sama temperatura.

dotknij paluchem (czystym nie otłuszczonym) bez ładunków elektrostatycznych miejsca karty na odwrocie tam gdzie pod spodem jest procesor karty. W miarę możliwości dotknij też radiatora też najbliżej procesora i sprawdź czy faktycznie jest to gorące czy (bardzo) ciepłe.

proponuje ściagnać wiatrak zetrzec paste termo i nalozyc nową warstwe i z powrotem wiatraczek