Temperatura katy graficznej?//


(Kaszka) #1

Witam!! jakim programem mogę zmierzyć temp. karty graficznej (gf4mx440), ale nie chodzi mi tylko o ten model czy jest program który pokazuje temperaturę wszystkich kart graficznych??.Prosze o linki bądz propozyccje najlepiej sprawdzone. PS chce podkręcic troche moją karte ale tyko pamięć i musze kontrolować temp. co mi karta sie nie ugotuje :stuck_out_tongue:


(Musg) #2

(Kaszka) #3

mam ten program musg, ale nie wiem czy on pokazuje dobrze temp karty graficznej, mi chodzi o taki program który by pokazywał wyłącznie temp. karty graficznej są jeszcze jkaieś//?/


(Nif666) #4

SpeedFan 4.2x

w obecnej chwili nie ma lepszego, bardziej zaawansowanego i jednocześnie przejrzystego darmowego programu do monitorowania temp. w kompie. Owszem, napewno są lepiej skonstruowane, pełne bajerów programy dołaczane przez producentów płyt głównych czy do nowych kart graficznych (tych prądożernych :slight_smile: ), ale one zazwyczaj pisane są dla danego produktu i nie zawsze da się to zastosować przy innym modelu - nie zawsze nie zanczy nie można sprubować :wink:

BTW Dla uzytkowników kart ATI przydatny do monitorowania temp GPU jest programik ATITrayTools.

to przyklej radiatorki na pamięci i zapewnij nadmuch na kartę tak, by ciepłe powietrze było wyrzucane z obudowy - możesz uzyc wentylatora typu blower (cena ok. 25 zł) montowany w śledziu poniżej karty.

radiatorki : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42507502

blower: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42659807


(Kaszka) #5

tak tesz chyba zrobie szary_user jednak mówicie SpeedFan rządzi :lol:


(M a x) #6

jaka masz grafike i płyte głowna bo nie doczytałem sie????


(system) #7

(:: MARIO ::) #8

mx440 niema czujnika temp. !!

organoleptyka roox :stuck_out_tongue:


(Kaszka) #9

nie ma czyjnika temp. szok o tym ni wiedziałem co za gówniana karta z tego mx, ale w końcu za 50 zł ją kupiłem czego wymagać kupie radiatorki na pamieć i coś podkęce. Jak myślicie jakie wartą ści będeą najlepsze?????????? :slight_smile: >mój sprzęt to athlonXP1600+, asrock k7s8xe no i grafe wiadmono.


(:: MARIO ::) #10

ja swojego starego GF2MX4oo wykreciłem na :

200@270 rdzeń (chłodzenie z Celerona 600mhz)

166@216 pamięci :slight_smile:

wynik w 3dmarku 2oo1 -> 3383pkt :slight_smile:


(M a x) #11

odnosnie tej temp ,to moja karta ma wyswietlacz na obudowie i tam podaje tem i pred wiatraczka - ale o co mi chodzi , czy te dane dało by sie przeniesna pulpit monitora jak myslicie ?.wczesniej miałem GF 4 MS i tam w CORECENTER podawało mi tem i predkosc wiatraka teraz po zmianie karty nie ma takiej mozliwosci ( obecna GF 5700 Golden Limits)