Temperatura - komp sam się wyłącza

Witam mam problem z moim komputerem podczas grania na nim w gry temperatura karty graficznej sięga do 92 stopni (punkt krytyczny 125stopni) niby nic nie powinno się dziać ,a jednak gra potrafi sama się wyłączyć. Czasami nawet komputer się restartuje ,a po uruchomieniu pokazuję błąd windowsa. Nie wiem co robić. Potrzebuję pomocy.

jakim progtamem to sprawdzałeś proponuje sprawdzić jeszcze raz :wink: EVEREST Home Edition

Sprawdzałem tym programem. Nie jestem pewien czy temperatura karty graficznej nie jest za wysoka jak na płytę główną

a sprawdzałeś w biosie

Tak.Temperatura karty graficznej jest taka sama jak w tym programie

Dołóż wentyle do budowy - szczególnie wylotowe. Przegrzewać się może również inny detal kompa - procek, chipset, pamięci czy zasilacz.

Tylko ze ja mam bude rozkręconą także wentylatory tu nie dużo dadzą

wejdź w BIOS’a i wyłacz automatyczne wyłańczanie kompa i delektuj sie smrodem spalonego procka lub innych czesci

Za taką odpowiedź to dziękuję bardzo. Chodzi mi bardziej o takie rozwiązanie żeby nic nie ucierpiało. Ale najpierw wyłącza się gra dopiero później komputer ,dlaczego?

a wentylator na karcie kręci się normalnie ?

a nie mrugnął Ci może niebieski ekran??Podkręcałes kompa??Wejdź w BIOS’a i zobacz PC Health lub coś w tym rodzaju gdzie pokazuje temp. i ustawienie automatycznego wyłanczania. A jak nie grasz w tą gre to tez Ci wyłańcza??

Karta ma radiator nie ma żadnego wentylatora na niej. Kompa nie potkręcałem. Jeżeli nie gram to jest ok !!

może jest karta walnięta. Przez sterownik możesz zmieniać parametry karty jeśli tam nie masz to masz tu RivaTuner http://www.pobieralnia.pl/pobierz-549.html i poczytaj jak sie zabrać do tego i daj znać czy coś sie zmieniło.Tylko pamiętaj nie zwiększaj lecz zmniejszaj parametry to nie będzie sie tak grzało

A możesz mi udzielić jakiś dodatkowych informacji ??

kup wentylatorek do karty.Jest tani a dzięki temu karta bedzie stabilniejsza bo to jest przyczyna tych wyłańczań.A moze masz kompa zawalonego oprogramowaniem malware ;|

Zmienilem ustawienia karty graficznej…nie wiele to dało. Karta rozgrzewała się dużej i mogłem jakieś 10-15 minut dluzej pograc. Pewnie kupie wentylator na radiator.