Temperatura kompa?


(Remikmaja) #1

Witam.

Mam oto taki problem. Po ok. godzinie od czasu uruchomienia kompa zaczyna on wydawć dziwne "szumy", tak jakby wiatrak chodził bardzo głośno. Chciałbym najpierw sprawdzic temp. kompa ale nie znam żadnego programu. Najlepiej jakby był prosty w obsłudze. Proszę o radę.

AMD Athlon 3000, Asus K8N, Radeon 9600 pro 256 mb, 1,00 GB RAM, Seagate 160 GB

(adam9870) #2

Co 10 pytanie na forum to pytanie o program do sprawdzenia temperatury. :shock:

:x

EVEREST Home Edition

Aby w nim sprawdzić otwórz gałąź Komputer i wybierz następnie Czujnik


(Mateusz355) #3

Lub AIDA32.


(matiit) #4

Lub Speedfan i jeszcze sporo innych programow

Praktycznie wszystkie programy do identyfikaci sprzętu

Ale chyba najdokładniejszy jest

oraz temperatura pokazywana przez bios


(Andrenak) #5

Cześć ! .Podajecie programy i info: w tym można, w biosie można (zobaczyć temperatury).no i poco taka informacja ? Bo prawdą jest że te temperatury są pokazywane i nic poza tym. W biosie zobaczysz i co ci to da?. Tobie jest potrzebna Temperatura w stresie np. gra jakaś lub jak nie masz to otwierasz wiele programów aby komp miał co robić. Zainstaluj sobie Speedfan-a i ustaw zapis do loga. Tych pomiarów co ci wykryje (zależne od płyty gł.).I po jakimś czasie( u niektórych jest to po padzie systemu) sprawdzasz sobie log np. w notatniku i masz sekunda po sekundzie co i w jakim stopniu Ci się grzeje.


(Cleric Of Lolth) #6

A czemu tak się bulwersujesz? Jeśli kolega wyraźnie napisał, że po godzinie pracy zaczyna szumieć to nie potrzebne jest żadne specjalistyczne narzędzie, które poda wyniki podczas faktycznego obciążenia podzespołów. Skoro zaczyna głośno pracować nawet w trybie 2D to coś musi być nie tak i nie trzeba tego sprawdzać w inny sposób niż ten, który został podany.