Temperatura komputera - piszczy obudowa

Witam piszczy mi co jakis czas obudowa - Sagitta II - oto temperatury z Everesta gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=2872 Dodam że na windows 7 bardzo żadko przy grach piszczała a po zmianie na XP jest to częste i nie koniecznie przy grach… prosze o porady.

Obudowa ci piszczy? - nasmaruj :wink:

A na poważnie - temperatury za wysokie, w biosie masz pewnie ustawiony próg alarmu na (chyba) 70 stopni, więc komputer alarmuje przekroczenie granicy bezpieczeństwa.

Aby zmniejszyć temperaturę należy wyczyścić układ chłodzenia wewnątrz komputera - na początek miękki pędzelek i odkurzacz wystarczy. Musisz wyczyścić z kurzu radiatory procesora, płyty głównej i karty graficznej oraz wentylatory i otwory wentylacyjne np. w zasilaczu.

A jak to zmienic w biosie? na obudowie czujeniki pokazuje 63stopnie i 4600 RMP

Nic nie zmieniaj w biosie - to tylko spowoduje, że nie będzie piszczał a temperatury nadal będą za wysokie a to grozi uszkodzeniem/zniszczeniem komputera.

Everest odczytuje temperatury z czujnika wbudowanego np. w procesor i jest to temperatura zbliżona do rzeczywistej, natomiast ten termometr z obudowy ma pewnie czujnik na radiatorze gdzie temperatura jest już niższa.

Tylko czyszczenie układu chłodzenia i zapewnienie prawidłowego obiegu powietrza w obudowie - żaden inny sposób nie jest prawidłowy!

To co polecasz uczynić, aby uniknąć uszkodzenia sprzętu? i czmeu pod Windowsem 7 nie było tego problemu??

Czytałeś co napisałem w pierwszym swoim poście?

Dlaczego pod Win 7 tego nie było - nie wiem, możliwe, że akurat obecnie temperatura otoczenia jest wyższa i stąd problemy z chłodzeniem.