Temperatura komputera

Witam, dziś wymieniałem w komputerze paste i wentylator, bo komp mi się przegrzewał, temperatury sięgały ponad 100 stopni, kuzyn wymienił mi pastę termoprzewodzacą (nie było juz tam tej pasty) i swój stary wiatrak tam wsadził i teraz działa jak dzik chodzi na 3000 obrotów (stary chodził na 300-400 słaby już był) i mam temperature procesora 20 stopni, czy nic sie nie stanie, gdy temperatura będzie taka niska? czy jest to normalne?

Jeśli w pokoju masz 10st to taka temp. może być. Ale może najpierw podaj jakie temperatury masz pod obciążeniem?

W pokoju mam 17 stopni, pod obciążeniem (np pare filmimków na youtube na raz) temperatura ma ok 36 stopni

No to jest ok.

Wiatrak może działać na 3tys obrotów? i w spoczynku, np tylko dobre programy otwarte, to może mieć 20-25 stopni?

Wentylator :wink:

W zależności od modelu, prawdopodobnie masz ten “szybszy/hałaśliwy” , jest OK

 Nie, są i tacy co ciekłym azotem chłodzą i temperatury są poniżej -100C i śmiga

To dobre, normalne temperatury, nie ma czym się martwić, jeśli masz nowszy komputer to najczęściej krytyczne (włączające zabezpieczenie) temperatury to ok. +100C, w starszych to ok. 70-60. Aby to dokładnie ustalić musiałbym znać model procesora ale, nie ma potrzeby bo sprzęt ma bardzo dobre temperatury i są marne szanse by skoczyły do krytycznych.