Temperatura na asus hd 4850

Czy na tej karcie temp. 80 stopni C to nie za dużo w spoczynku ? Sprawdzałem everestem ultimate, niczym innym. Na płycie głównej stopni ok. 40-45 na procku : 40-50. Tylko karta graf mnie martwi.

Za dużo powinno być w granicach 50-60 stopni.Wentylator nie jest zakurzony.

Jest ale sam boje sie go zdejmowac i czyścić :|. Teraz komputer sam mi sie wyłącza…

to jeśli boisz się to proponuję dać do serwisu, zanim będzie za późno. Ale zanim to zrobisz zastanów się nad kupnem sprężonego powietrza. Możesz wtedy wyczyścić grafę samodzielnie bez wyjmowania z płyty głównej. (bo oto masz obawy).

zrobiłem to ale nie pomogło, kurzu nie było wiele. Zaobserwowałem że po tym jak sie zawiesza komputer, na karcie graf zapala sie czerwona dioda. Więc sprawa jest jasna - przegrzewa sie. Pytanie tylko czy to przez chłodzenie na karcie? Czy też może zależeć od innych czynników. Karte i tak mam na gwarancji , jutro zaniosę

generalnie jest lato, więc ogólnie jest cieplej. A po drugie, możesz nie mieć dobrego przepływu powietrza w obudowie. Masz z przodu i z tyłu o obudowy wiatrak?

Ale na procku i plycie glownej sa dobre temperatury… Wiec to nie ma nic do rzeczy

Ja też mam Asusa 4850 i mi kompa wyłącza w czasie grania, pomimo że temperatury nie są wyższe niż 60 stopni.

Może to jakaś wada tych kart czy jak :?

okazało się że radiator a dokladnie wiatrak na radiatorze nie działał prawie że :slight_smile: , wymienili na gwarancji i po sprawie.

jesli glaciator, to wada 8)

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=400076&st=0 dotyczy co prawda hd4870, ale chlodzenie identyczne - temat rozkreca sie pod koniec

A no glaciator. Kolega w serwisie też mi mówi, że miał już kilka zwrotów tej karty.

Ale u mnie wiatrak się nie zatrzymuje, a teraz jak za oknem jest chłodniej, to i komputer przestał sprawiać problemy - zatem ciągle nie wiem co można by tu wysłać na gwarancję i z jakiego konkretnie powodu.

powod jest konkretny - komp sie wylacza 8)

zadzwon do asusa i sie zapytaj…

ehh zagrałem w mocniej wymagającą grę właśnie tj. Cod modern warfare 2 i znowu to samo.Naprawili mi niby na gwarancji tę kartę ale znowu to samo ? Zawiesił sie komp i luknąłem w obudowe i czerwona dioda sie zapaliła… czyli znów się przegrzała… jakies gowniane te karty sa. Nie chce mi się znowu czekać ponad 2 tyg na reklamacje. To jakieś kpiny…

wymieniaj do skutku, bo kase i tak utopiles…

poszukaj w necie za serwis asusa - nie jestes jedyny 8)