Temperatura na asus hd 4850


(Emosik) #1

Czy na tej karcie temp. 80 stopni C to nie za dużo w spoczynku ? Sprawdzałem everestem ultimate, niczym innym. Na płycie głównej stopni ok. 40-45 na procku : 40-50. Tylko karta graf mnie martwi.


(Depedro70) #2

Za dużo powinno być w granicach 50-60 stopni.Wentylator nie jest zakurzony.


(Emosik) #3

Jest ale sam boje sie go zdejmowac i czyścić :|. Teraz komputer sam mi sie wyłącza..


(Licence) #4

to jeśli boisz się to proponuję dać do serwisu, zanim będzie za późno. Ale zanim to zrobisz zastanów się nad kupnem sprężonego powietrza. Możesz wtedy wyczyścić grafę samodzielnie bez wyjmowania z płyty głównej. (bo oto masz obawy).


(Emosik) #5

zrobiłem to ale nie pomogło, kurzu nie było wiele. Zaobserwowałem że po tym jak sie zawiesza komputer, na karcie graf zapala sie czerwona dioda. Więc sprawa jest jasna - przegrzewa sie. Pytanie tylko czy to przez chłodzenie na karcie? Czy też może zależeć od innych czynników. Karte i tak mam na gwarancji , jutro zaniosę


(Licence) #6

generalnie jest lato, więc ogólnie jest cieplej. A po drugie, możesz nie mieć dobrego przepływu powietrza w obudowie. Masz z przodu i z tyłu o obudowy wiatrak?


(Emosik) #7

Ale na procku i plycie glownej sa dobre temperatury... Wiec to nie ma nic do rzeczy


(pakeroso) #8

Ja też mam Asusa 4850 i mi kompa wyłącza w czasie grania, pomimo że temperatury nie są wyższe niż 60 stopni.

Może to jakaś wada tych kart czy jak :?


(Emosik) #9

okazało się że radiator a dokladnie wiatrak na radiatorze nie działał prawie że :slight_smile: , wymienili na gwarancji i po sprawie.


(Jjoasz) #10

jesli glaciator, to wada 8)

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=400076&st=0 dotyczy co prawda hd4870, ale chlodzenie identyczne - temat rozkreca sie pod koniec


(pakeroso) #11

A no glaciator. Kolega w serwisie też mi mówi, że miał już kilka zwrotów tej karty.

Ale u mnie wiatrak się nie zatrzymuje, a teraz jak za oknem jest chłodniej, to i komputer przestał sprawiać problemy - zatem ciągle nie wiem co można by tu wysłać na gwarancję i z jakiego konkretnie powodu.


(Jjoasz) #12

powod jest konkretny - komp sie wylacza 8)

zadzwon do asusa i sie zapytaj...


(Emosik) #13

ehh zagrałem w mocniej wymagającą grę właśnie tj. Cod modern warfare 2 i znowu to samo.Naprawili mi niby na gwarancji tę kartę ale znowu to samo ? Zawiesił sie komp i luknąłem w obudowe i czerwona dioda sie zapaliła... czyli znów się przegrzała... jakies gowniane te karty sa. Nie chce mi się znowu czekać ponad 2 tyg na reklamacje. To jakieś kpiny...


(Jjoasz) #14

wymieniaj do skutku, bo kase i tak utopiles...

poszukaj w necie za serwis asusa - nie jestes jedyny 8)