Temperatura na procku

Witam,

Mam athlona 2800+ (64) na nim seryjne chlodzenie od athlona 3000 (podejrzewam ze na 2800 bylo takie samo) i następujący problem- otóż z otwartą obudową przy lekkim obciążeniu (przeglądanie stron www etc) miałem około 48 stopni co wydaje mi sięjest dość sporą wartośćią (maksymalna temperatura jaka wytrzyma proc wg producenta to 70 stopni). W związku z tym zrobiłem z nudów co następuje wyrżnąłem w boku obudowy otworek okrągły (nie idealnie bo trochę świszczy) i przykleiłem do niego wentylatorek taki jak mam na procu (amd kręci się około 4500rpm) skierowany na proc częśćiowo i na radiator od chipsetu płyty (są blisko siebie) i zamknąłęm obudowę oprócz większego hałasu uzyskałem spadek temperatury na procu o 1 stopień przy jednoczesnym zamknięciu obudowy. Nadmienię też iżna radiatorku jest niedawno kłądziona pasta ze srebrem więc więcej chyba już nie zrobię. A teraz pytanka - czy wg was temperatura na procu jest właściwa ? czy możnaby jeszcze cos zrobic nie inwestujac w jakies wypasione coolery czy moze nie ma sensu , dac sobie spokoj otworzyc obudowe i miec ciszej ? i trzecie pytanko - mam taki programi motherboard monitor ktory pokazuje predkosci wiatrakow napiecia i temperatury i on na jednym z czujnikow (nie mam pojecia od czego on jest) pokazuje 127 stopni !!

myśle że temperatura 48 stopni jest właściwa bo athlony mają takie temperatury.

w atlonie to 50 stopni to normalka u kumpla bo ja mam intela

czyli caly moj artystyczny trud na marne …

P.s. MA ktos moze jakis fajny programik do sledzenia temperatury na procu dyskach grafikach i moze cos do testowania ramu ?

Złączono Posta : 27.12.2005 (Wto) 22:06

acha i co z tymi 127 stopniami ?

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=1183&t=93 tu możesz sprawdzać temperature procka i dysków

Jak masz mniej niż 50 stopni to niestety tak.

Jak juz jestes taki artysta ro zrób jeszcze tube i połacz nia wentyl z obudowy i procka. Dzieki temu powietrze z zawnątrz bedzie dmuchac prosto na procka. moze jeszcze jeden stopień spadnie. :wink:

IMO troche dużo :slight_smile: Ja na moim mam 32C bez obciążenia i 44C po maxymalnym wygrzaniu przez Prime 95 :stuck_out_tongue:

Można zrobić tunel powietrzny który będzie doprowadzał chłodne powietrze za obudowy bezpośredio do procka, wystarczy kupić taką tunel powietrzny http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78851031 bo dziure z wiatrakiem już masz. Ja ma AMD 2200 XP+ temperatura wacha mi sie w granicach 40-45C. Monżna założć większy wiatrak na procka stosując przejściówkę http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78736613. Można tez z porzdu obudowy dac dodatkowy wentylator który wtłoczy chłodne powietrze. Gdy przekręcisz obudowę do góry nogami zobaczysz że na przednim panelu jest pod spodem otwór. Zdejmij panel i załuż wiatrak. Gwarantuje spadek temperatury dsyku.(niewiarygodne ja zyskałem na dysku spadek temperatury o 15C). Pamiętajcie czy chłodniejsze podzespoły tym nasza maszyna dłuzej pociagnie.

A ja słonia w karafce. ;]

W moim przypadku wentylator z przodu obudowy nic nie daje poniewaz mam zbyt nie szczelna obudowe i to powietrze sie gdziues rozbiegnie poza tym jesli przez to wszystko zyskam tylko 1-2 stopnie a wielokrotnie zwieksze halas i ilosc kurzu jaka osiadzie na podzespolach to wole zostawic otwrta obudowe … jeszcze tylko jedno pytanko z pozoru moze bardzo glupie ale podobno nie ma glupich pytan. Czy jest taka opcja ze zwiekszenie ilosci ramu zmniejsza choc troche obciazenie proca ??? No i po raz kolejny : co z tym 127 stopni ? czy to nie jest dziwne ??

temp. masz normalna :slight_smile: na boxie ja tez wyciagalem 47-48*C, max co wygrzalem tego procka to 66*C,a niby 70*C dla tego procka to granica spalenia!

po wykreceaniu 1800mzh na 2340mhz temperatura raczej zostala na tym samym poziomie! roznica moze byla 1-2*C

aktualnie mam procka ustawionego standardowo i chlodzenie naprawilem (qvc 100+ cu) i mam 42*C, a domu cieplutko nonstop :slight_smile: