Temperatura na Radeonie X1600Pro


(Krzysiek Ts) #1

Witam!

Mam pytanie do osób, które co nieco wiedzą na ten temat. Otóż temperatura na mojej karcie graficznej (Sapphire Ati Radeon X1600Pro 256 Mb 128 Bit) wacha się od 57 stopni - ,gdy nic nie robie, do 68 stopni w stresie. Czy to normalna temperatura na karcie takiego typu ? Czy może mam się czym martwić ?

Proszę o odpowiedź.

P.S. Temperatury mierzyłem programem Everest Ultimate Edition.


(Semigb) #2

Everest morze sie mylic a raczej sie myli:] mój procek niby ma 60stopni a tak naprawde ma około 48(temp w biosie)i jest podkrecony o 40% celeron d na soket 775 o taktowaniu 2,53Ghz przetaktowany na 3,53GHz Zorjentuj sie czy producent Karty graficznej nie ma Takiego Narzedzia do pomiaru temp Pewnie jest dokładniejszy Pozdrawiam


(Wigrus1) #3

Najlepiej to sprawdzić termometrem takim tym... :stuck_out_tongue: no cyfrowym :stuck_out_tongue: ten to pokaże prawdziwą temp.

a jeżeli to są prawidłowe temp. to są jeszcze w miarę dobre :slight_smile:


(Adrian) #4

według mnie temperatura do przyjęcia, z zamkniętą obudową, może słaba wentylacja wnętrza obudowy...

gpu grzeją się bardziej niż cpu


(Wmgeladze) #5

Ewerest i morze to dwie skrajności!


(:: MARIO ::) #6

karty od nv tez sie tak grzeja :wink:


(Adrian) #7

moj 6600gt na oryginalnych chłodzeniu miał w stresie nawet 80stopni... po wymianie chłodzenia było max60... mialem też radka x700 i on grzał się do 90 przerażało mnie to:p i się go pozbyłem...


(Krzysiek Ts) #8

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

58 stopni mam przy zdjętej prawej pokrywie obudowy. a 68 w stresie i z założoną pokrywą :). Mi się wydaje, że ten Everest nie kłamie. Oto temperatury innch podzespołów:

Płyta gł. - 33 C

Procesor - 43 C

Proc. graf. - 58 C

Otoczenie proc. graf. - 47 C

pierwszy dysk - 37 C

drugi dysk - 32 C

(przy otwartej obudowie)

Myślałem o dokupieniu wiatraczka do obudowy ale czy on nie będzie za głośno chodził ? (zrobiłem test wykręcając wiatraczek ze starego zasilacza i przykręciłem go do obudowy (z tyłu żeby powietrze wywiewał) no i przepływ powietrza przez dziurki w obudowie robi trochę szumu. Teraz to nie wiem czy kupować wiatraczki czy nie :slight_smile: A może polecicie cos innego ?


(Rolnik 666) #9

Temperatura jak najbardziej normalna, choć mogłaby być troszkę niższa :? :x


(:: MARIO ::) #10

Dremel i kilim dziurki :smiley:


(Krzysiek Ts) #11

No właśnie o tym samym myślałem z tym, że nie mam Dremla :stuck_out_tongue: a szlfierką troche strach ciąć bo jeszcze coś uszkodze :stuck_out_tongue:


(Myszonus) #12

to zdejmij boczny panel obudowy - ciach ciach i wkładasz na nowo :stuck_out_tongue: :lol: