Temperatura pentiuma

Witam

mam pytanie

Jaka powinna być temperatura dla pentium 3.2 w boxowej wersji? Bo ja mam 56stopni i 4500 obrotow wentylator tak chodzi przy tych obrotach.

post2

I co zrobić zeby ciszej chodził. Bo głosno pracuje wentylator. Wczesniej tak nie było. Zaden kabelek nie ociera o wentylator.


nie pisz posta pod postem - używaj opcji zmień jeśli chcesz

coś dopisać

następne takie posty będą usuwane

monczkin

IMHO temperatura za wysoka. Powinno być około 35-40

Możesz nasmarować go, lub zmniejszyć obroty (o ile jest taka możliwość). Pamiętaj, że jak zmniejszysz obroty to temperatura proca wzrośnie.

Wcześniej było chłodniej teraz zrobiło sie cieplej temperatura w pomieszczeniu wzrosła i w budzie też , pentium w wersji box posiada wentylator z regulacją obrotów czym więkasza temperatura procka tym wieksze obroty,przy tak wysokich obrotach robi sie głośno , temperature masz stanowczo za wysoką, jedną z nagminnych przyczyn która czesto występuje przy orginalnym chłodzeniu P4 to jest oberwanie się zaczepu w koszyku na radiator , radiator wtedy niedokładnie dolega do procesora , proponuje to sprawdzić.

0211yx.th.jpg

Nie martw się nic się z prockiem nie stanie 56 stopni nie jest jeszcza aż tak źle ;]

no no niewprowadzaj chlopaka w blad ,zlekcewarzy i proca sobie spali .

panowie a ja jak mam na athlonie 2000+ po 10h grania, internetu, tv temp. 55C dobrze czy źle.

Źle nie jest… Temperatura znośna jak na takie obciążenie :slight_smile:

Ja też mam taką temperaturę na athlonie 2400+ i nic złego się nie dzieje

dzeki a juz myślałem że jest źle.

Klin ma racje nie wprowadzaj chłopaka w bład ta temperatura która podał jest za wysoka

Człowieku ty nawet nie wiesz o czym piszesz nie porównuj athlona do pentiuma bo to dwa różne procki athlon chodzi w bardzo wysokich temp. czego nie można powiedzieć o pentiumach.

Damian już chyba napisał jaka temp. jest odpowiednia

No może sobie podchodzić pod 50 stopni :wink:

To skoro już o tym mowa i nie muszę zaczynać nowego tematu: czy przy athlonie xp, 1800 mgh temperatura ok. 61-63 stopnie jest normalna? Wentylatory chodzą, jednak i tak jestem zaniepokojona…

I dobrze bo…

jest stanowczo za wysoka.

Czyściłaś komputer w środku ??

Może trzeba zmienić dodatkowo paste termoprzewodzącą, robiłaś to kiedykolwiek ?

wiec nie musisz sie czym martwić ale ja

dokladnie ,ja mam procesor AMD sempron 3100 + i moja temperatura ok. 50-53 C (po graniu i wogule necie itd)

Pentiumy sa bardzo wrazliwe na temperatury z tego tez wzgledu (zazwyczaj) sa na nich mocowane mocne wiatraki …

pabi_2 jak masz gwarancje to daj jak nie to albo wymien na wiekszy wiatrak albo pujdz do jakiegos sklepu/serwisu komputerowego i wszystkiego sie dowiesz tam najlepiej bo naprawde ciezko powiedziec co masz zrobic w takiej sytuacji …

Szczerze powiedziawszy to nie mój procesor. Ja zastałam temperaturę 63 stopnie (w BIOSie sprawdzałam) i jako pierwsza zwróciłam uwagę na to - wcześniej im było wsiorawno jaką temperaturę ma ich procesor, później właścicielka mi mówiła, że czyściła komputer, a kolega jej powiedział, że pastę ma dobrą - nic to nie dało, a właściwie dało tylko dwa stopnie w dół (61). Problem w tym, że właśnie przed chwilą przekazała mi, że temperatura skoczyła do 74… na “teraz” są takie skoki temperatury - od 45 do 6x (sześćdziesięciu paru). Poprosiłam ją, żeby przez najbliższy czas nie nadużywała kompa, ale nie mam pojęcia co jest grane :confused:

IMO normalna temperatura jak na P4. One przecież strasznie się grzeją szczególnie te na jądrze Prescot :slight_smile:

powiem tak : zbych1 miał racje temperatura otoczenia sie podniosła wiec wentylator na procku pracuje głosniej . mozna zastosowac elementy wygłuszające obudowe ( specjalne maty) lub zastosowac obudowe typu presscot ready ( sa to obudowy przeznaczone do pentiumów zawierajace tube ktora zarowno odprowadza lepiej ciepło jak i troche wygłusza prace wiatraka)

Twoim zdaniem 56 stopni na pentiuma to jest normalna temperatura co ty za bzdury piszesz. :x :x :x

Sam bzdury wypiszujesz to jest 3,2GHz + BOXowy cooler. Co Ty się zera bezwzględnego spodziewałeś czy co ??