Temperatura płyty głównej: Foxconn N570SM:8EKRS2H

Odebrałem dzisiaj nowego kompa (składany był przez sprzedawce w sklepie), zainstalowałem system, itd. sprawdziłem temperatury everestem, patrze a na płycie jest ok. 90. Czy to “troche” nie za dużo? Inne temperatury są “normalne”

Dodam, że komp chodzi “normalnie”

a jaki system chłodzenia chipsetu na płycie głównej ?? pasywny ?? możliwe że everest przekłamuje pomiar.

przy takiej temperaturze to raczej ciężko żeby komputer działał normalnie może everest “błądzi” sprawdź na biosie płyty głównej jakie podaje temperatury, może też być problem z czujnikiem na płycie

No właśnie chyba jest to przekłamanie, znalazłem taki temat na innym forum,ale i tak nie wiem o co chodzi:

http://www.egielda.com.pl/forum/index.p … ntry107534

everest nie pokazuje dokladnych temperatur

sprawdz w tiger one jest na plycie ze sterownikami albo speedfanem, to moje temp:

http://img259.imageshack.us/img259/5103/temphy5.png

dziwne jest tylko ze temp to 50st a core ma 40 i teraz ktora jest prawdziwa???

Złączono Posta : 15.09.2007 (Sob) 14:24

gr5 ja sie z ta plyta 2 dni meczylem, 1sze dysk wd 500gb do wymiany, ale to nie wina plyty. Pozniej ciagle sam sie komp wylaczal i wentylator na max obrotach na procku (BOX). Najnowszy bios pomogl i wszystko smiga juz 3 ci dzien, tylko w stresie 5k obrotow i glosniejszy od suszarki jest, ale to pewnei przez to ze temp jest wyzsza o 10 st na czujniku plyty - jakies rady?

Speedfan pokazuje te same temperatury.

Co z tym dyskiem miałeś?

dyska sprawdzalem na drugim kompie tez i 2 razy na 36% podczas formatowania sie zawieszal - system staje i nic nie robi, na nowym kompie to caly czas blue screeny byly

heh 4h szukania co jest zepsutego w nowym kompie :(, ale jak zwykle linux mi pomogl :), bo live cd chodzil bez zadnych problemow (slax kill bil hehe)

gr5 a wlasnie, ilu pinowa masz wtyczke od cpu fana na plycie?? ja mam 3 a wiatrak prockowy ma 4, tylko ze 2cm od tej wtyczki jest jakas 4 pinowa i nigdzie nie pisza od czego to jest, wiesz cos o tym? W manualu do plyty (ten duzy plakat ze zdjeciem) nie ma tam nic, jest tylko miejsce na te piny