Temperatura płyty głównej: Foxconn N570SM:8EKRS2H

(gr5) #1

Odebrałem dzisiaj nowego kompa (składany był przez sprzedawce w sklepie), zainstalowałem system, itd. sprawdziłem temperatury everestem, patrze a na płycie jest ok. 90. Czy to "troche" nie za dużo? Inne temperatury są "normalne"

Dodam, że komp chodzi "normalnie"

(system) #2

a jaki system chłodzenia chipsetu na płycie głównej ?? pasywny ?? możliwe że everest przekłamuje pomiar.

(Mhassi) #3

przy takiej temperaturze to raczej ciężko żeby komputer działał normalnie może everest "błądzi" sprawdź na biosie płyty głównej jakie podaje temperatury, może też być problem z czujnikiem na płycie

(gr5) #4

No właśnie chyba jest to przekłamanie, znalazłem taki temat na innym forum,ale i tak nie wiem o co chodzi:

http://www.egielda.com.pl/forum/index.p ... ntry107534

(boger) #5

everest nie pokazuje dokladnych temperatur

sprawdz w tiger one jest na plycie ze sterownikami albo speedfanem, to moje temp:

dziwne jest tylko ze temp to 50st a core ma 40 i teraz ktora jest prawdziwa???

Złączono Posta : 15.09.2007 (Sob) 14:24

gr5 ja sie z ta plyta 2 dni meczylem, 1sze dysk wd 500gb do wymiany, ale to nie wina plyty. Pozniej ciagle sam sie komp wylaczal i wentylator na max obrotach na procku (BOX). Najnowszy bios pomogl i wszystko smiga juz 3 ci dzien, tylko w stresie 5k obrotow i glosniejszy od suszarki jest, ale to pewnei przez to ze temp jest wyzsza o 10 st na czujniku plyty - jakies rady?

(gr5) #6

Speedfan pokazuje te same temperatury.

Co z tym dyskiem miałeś?

(boger) #7

dyska sprawdzalem na drugim kompie tez i 2 razy na 36% podczas formatowania sie zawieszal - system staje i nic nie robi, na nowym kompie to caly czas blue screeny byly

heh 4h szukania co jest zepsutego w nowym kompie :(, ale jak zwykle linux mi pomogl :), bo live cd chodzil bez zadnych problemow (slax kill bil hehe)

gr5 a wlasnie, ilu pinowa masz wtyczke od cpu fana na plycie?? ja mam 3 a wiatrak prockowy ma 4, tylko ze 2cm od tej wtyczki jest jakas 4 pinowa i nigdzie nie pisza od czego to jest, wiesz cos o tym? W manualu do plyty (ten duzy plakat ze zdjeciem) nie ma tam nic, jest tylko miejsce na te piny