Temperatura płyty głównej

Od dzisiaj mam płytę gigabite GA-P35-DS4 i nie pokoi mnie jej temperatura która w stresie dochodzi do 50C?

Jaka powinna byc optymalnie?

Jak dla mnie od optymalna temperatura wynosi od 35 do 45 stopni. Posiadasz jakieś dodatkowe wentylatory w obudowie?

Nie posiadam

Jeżeli w obudowie są odpowiednie miejsca, to zamontuj, a temperatura spadnie. Zamontuj jeden na przód (na dół), aby zasysał chłodne powietrze, a drugi pod zasilacz z tyłu (u góry), aby wyciągał ciepłe.

a jaką masz obudowe? jak jest możliwe zamontowanie wiatraków(a raczej jest) to kup jakiegos acutace i zamontój

przeczytaj ten temat

OK, wiem ale mi o to chodzi czy dłuższe dziłanie na takiej temperaturze moze sie przyczynic do przegrzania płyty.

I jaką temp ekstremalnie moze wytrzymac

Do przegrzania, w pewnym sensie, można powiedzieć, że tak. Skracasz czas życia płyty głównej. Nie jest to wysoka temperatura, ale nie jest też dobra. Jeszcze nigdy nie widziałem temperatury 70C na płycie, więc powiedziałbym, że to jest ekstremalna temperatura (a 60C to już bardzo duża).

ale czujesz jak płyta się nagrzewa i w czym sprawdzasz temp.

W biosie,everescie. easy tune 6 wszędzie taka sam, dzieki chlodzeniu tej płyty spada temp procka, ale ogólnie na płycie temp jest zbyt wysoka.

może lepiej zrób tak jak poradził cosik_ktosik żeby zainstalować dodatkowe chłodzenie i czy nie podkręcałeś czegoś szyny FSB, PCI, procesora karty graficznej albo czego kolwiek?

twoja płyta raczej nie powinna się tak grzać max. ok.35-40 st. C

Wszystko na standardowych ustawieniach

peter3200 ,

zrób reset BIOS’u

viewtopic.php?f=7&t=267235

a tak to wstaw np. 2x Acutake 120 (jeśli masz na 120 miejsce) jeśli nie to 2x Acutake 80 :wink:

Hm no nie wiem, moze wylacz haxy? ; )