Temperatura podzespołów Laptopa

Witam

Mam pytanko od jakiegoś czasu temperatura procesora i dysku jest strasznie duża a jeszcze 2,3 miesiące temu była o 3-4 stopnie mniejsza

np dysk zazwyczaj miał ok 37-38 stopni tak teraz ma 42 stopnie niemówiąc juz o procesorze co albo ma 51 stopni przy łączeniu komputera albo 71 stopni po użytkowaniu laptopa z godzinę może dwie

Czy ta temperatura dysku i procesora jest spowodowana zużyciem podzespołów i można sie spodziewać awarii laptopa ?

Zazwyczaj próbuje chłodzić laptopa jak tylko sie da

z Góry dzieki

Pozdrawiam

Krzysiek

Jeśli nie zwiększyło się obciążenie procesora jakimś programem pracującym w tle, to użytkowanie w zakurzonym pomieszczeniu powoduje, ze na elementach chłodzących wewnątrz osadziła się warstwa kurzu, która spowodowała gorsze warunki chłodzenia.

też tak myślę

proponuję rozkręcić i dobrze wyczyścić radiator i wentylator procesora oraz wszelkie miejsca którędy przelatuje powietrze

Aha więć powinno być tak ze jak włącze laptopa to po załadowaniu do końca windowsa i kiedy wszystkie programy sie już włączyły i poprawnie załadowały

to użycie procesora powinno wynosić 100% tak ?

Pozdrawiam

Krzysiek

Nie, przy 100% procesor pracuje z pełną mocą, występuje to w przypadku uruchomienia jakiejś gry, kodowania filmu itp.

W spoczynku użycie procesora powinno wynosić około kilka %.

To u mnie przy włączonym Firefoxie i winampie jest 5-10% i czasami zachodzi do 20%

czyli jest w miarę tak ?

A temperatura procesora wynosi 46 stopni

Procesor Pentium M 2.0

Windows XP Pro SP2

Pozdrawiam

Krzysiek

to chyba w normie

ja mam semprona 1800MHz ale w spoczynku przechodzi na 800 MHz

temperatura pod 50 stopni

użycie procesora ok. 20%

system XP