Temperatura procesora>60 stopni

A czy możliwe, że ten sygnał to jest 1 długi i 9 krótkich? Wtedy występuje błąd biosu.

Czy możesz sprawdzić na innym zasilaczu?

Jeden długi dwa krótkie po 5 sekundach z “milion” krótkich…

Póki co nie mam możliwości - nowy zasilacz już zamówiłem i czekam na niego bo ten to 145 W…

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 1:59 został dopisany post przez snajper_spurs

Miałem dzisiaj jeden inny zasilacz, ale coś w nim pstryknęło i przestał dzialać…(Jak myślisz do wyrzucenia?)

Jeżeli Masz instrukcję do płyty głównej, to sprawdź jeszcze w niej, czy u Ciebie, czasami sygnał 1 długi-2 krótkie nie oznacza błędu ramu, a nie grafy tak, jak podają na stronce: http://students.mimuw.edu.pl/SO/Projekt … html#sound

Ja podaję wg gigabyte-a , a tu może być różnica w kodach bios.

Co do tego zasilacza, można go sprawdzić.

Znajdź spinacz biurowy. Odłącz go od wszystkiego. We wtyczce ATX 20/24 pinowej powinien być jeden zielony kabel. Połącz go z dowolnym czarnym (rozgiętym spinaczem). Podłącz jakiś wiatrak (ewentualnie napęd CD z płytą), coś co da mu małe obciążenie. Podłącz kabel zasilający. Zasilacz powinien ruszyć.

http://up.programosy.pl/foto/wtyczka.jpg

Będziesz wiedział, czy chodzi, bez podłączania do komputera.

Nie posiadam instrukcji, ale na płycie jest nalepka: K7VTA3/KT333

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 2:10 został dopisany post przez snajper_spurs

Ten zasilacz nawet nie dziala, gdy go podłączam do kompa…

Manual na przyszłość.

Nie ma w niej jednak kodów POST.

Sprawdź jeszcze raz pamięci (na wszelki wypadek). Przeczyść styki, przedmuchaj gniazda.

Czy podłączałeś ten zasilacz, co “pstryknął” i na którym kompie to się stało (pstryknięcie)? Na tym co nie chodzi?

Czy możesz sprawdzić tą pamięć na innym kompie?

Zasilacz pstryknął na tym co nie chodzi, ale później na tym innym zasilaczu chodził.

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 2:17 został dopisany post przez snajper_spurs

Przeczyściłem ramy, nadal nie chodzi.

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 2:18 został dopisany post przez snajper_spurs

Mam możliwość sprawdzenia pamięci i kompa na innym zasilaczu, ale dopiero jutro, bo brat okupuje drugiego kompa. Co twoim zdaniem jest zepsute? Pamięć czy zasilacz?

Sprawdź jutro z inną pamięcią (lub swoją gdzieś sprawdź) i weź inny zasilacz. Swojego nie podłączaj do działającego innego komputera.

Okej, jutro napisze raport.