Temperatura procesora>60 stopni

Witam,

Czy temperatura procesora powyżej 60 stopni to dużo?

Jeżeli tak, co z tym zrobić? Wymiana coolera? Jaki polecacie, aby był cichy i bardzo wydajny?

Screeny:

screenshot007mi2.jpg

screenshot008tn2.jpg

no trochę dużo, ale jeszcze w miare.

ZAleży czy w stresie czy w idle ta temp. jest.

Ja proponuje małe czyszczenie w środku kompa. Bierz do ręki odkurzacz, najpierw wyssaj co sobie lata w budzie, a później dmuchnij trochę do środka, co by wylciało co nie co z niego…

A jak umiesz i się nie boisz to możesz powyjmować podzespoły i indywidualnie wyczyścić.

Masz jakieś wiatraki w obudowie? Z przodu, z tyłu budy? Nie na procu, grafie :slight_smile:

zalezy dla jakiego proca

dla p4 to mało, dla dc to dużo

przeczyscic wiatraki, wymienić paste, zrobić lepszy przewiew w budzie,

albo otworzyć jedną strone

Procek Duron…

no chyba masz screena co to za proc…

ja uważam, że szkoda kasy na wymiane chłodzenia. Zrób jak mówimy i zobacz czy jest poprawa :slight_smile:

Gdy odkurzyłem komputer, ten już nie chce się włączyć. Podczas stgartu kompa słyszę piski i monitor nie włącza się…

Musiałeś coś poruszyć/wyciągnąć. Najczęściej jest to pamięć, wyciągnij ją i włóż na nowo.

Policz te sygnały (ich liczbę, rodzaj) i sprawdź je tutaj: http://students.mimuw.edu.pl/SO/Projekt … html#sound

1 długi dwa krótkie, później gdy chcę wyłączyć komputer bardzo szybka seria krókich…

“1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM” - co to znaczy? Btw. gdy wyciagam kości RAM jest to samo…

Włóż pamięć do innego slotu (próbuj tylko z jednym modułem) i zrób reset cmosu (biosu) zworką na płycie głównej lub wyciągnij na chwilę bateryjkę.

Wyjąłem bateryjkę, kombinowałem z ramami i nic… Dalej to samo…

Jeżeli Masz 1 długi i 3 krótkie (dokładnie policz), to jest to błąd karty graficznej, a czasami klawiatury (w niektórych płytach).

Odłącz klawiaturę. Potem wyciągnij kartę graficzna i włóż ją na nowo. Jeżeli Masz jakieś gniazdka na karcie do dodatkowego zasilania, to sprawdź czy w nie podpiąłeś owe zasilanie. Sprawdź także, czy Masz podpięte dodatkowe zasilanie do płyty głównej.

Jeżeli nie pomaga, weź kartkę białego (bez kratek, linii itd) papieru i przeczyść nim styki karty graficznej. Tylko niczego nie urwij.

Dalej nic, nawet zmienilem karte graficzną…

po tych piśnięciach są bardzo szybkie krótkie piśnięcia i trwają dopóki nie wyłącze sprzętu…

Gdy odłączyłem ram, graficzna, a pozostał praktycznie tylko procek to i nadal piszczało…

Dopiero jak wyjąłem procek i odpalilem przestalo piszczeć…

Dlatego ważne jest opisanie tych sygnałów. Krótkie, ciągle to z kolei błąd zasilania.

Proponuję odłączyć wszystko od płyty głównej, wszystkie dyski i napędy. Potem podłącz dokładnie zasilanie, sprawdź, czy wtyczka 20/24 pin jest dobrze podpięta (nie siedzi krzywo). To samo zrób z innymi wtyczkami zasilania. Sprawdź wtyczkę od wentylatora na procesorze.

Potem włącz.

Jeżeli nic to nie daje, wyciągnij grafę i ram.

Procesor pozostaw włożony, potem włącz i policz sygnały, następnie włóż ram, sprawdź czy sygnały zmieniły się. Potem włóż kartę graficzną. (oczywiście zawsze wyłączaj komputer).

sam procesor - jeden dług ciągnacy się i tak co 5 sek…

zgadza się, teraz pamięć

gdy włożyłem ram - jeden długi dwa krótkie

Włóż grafę.

po włożeniu grafy - jeden długi dwa krókie i potem seria szybkich krótkich

Zobacz, czy w gnieździe nie ma jakiś syfów (dmuchnij w nie). Sprawdź na tej drugiej karcie. Nie potrzeba podłączać dodatkowego zasilania?

żadnego wejsca do dodatkowe zasilania nie widzę, dmuchnąłem w wejscie do karty graficznej, podłączyłem i dalej to samo…

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 1:51 został dopisany post przez snajper_spurs

Ta sama karta chodzi na innej płycie głównej…