Temperatura procesora a Pentagram Karakorum

Ostatnio zdecydowałem się na lekką modernizację mojego komputera( dokupiłem pamięci,kartę dźwiękową ) i przy okazji zdecydowałem się na wyżej wymienione chłodzenie[…] rzecz polega na tym że wydaje mi się że temperatura procesora po wymianie chłodzenia jest za wysoka…

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e11db44cf5e3c354.html#v - temperatura podczas spoczynku :?

Płyta główna: Gigabyte GA-P35C-DS3R

Procesor: Intel Core 2 Duo E6550, 2.33GHz

Obudowa: Cooler Master Centurion 5 - dwa wentylatory (120mm na tylnej i 80mm na przedniej ściance)

Chłodzenie CPU: Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum + Arctic Silver 5

Czy ta temperatura jest odpowiednia ? jeśli nie to co mogłem zrobić nie tak jak trzeba ?

Proszę o pomoc.

PS.

dodam że podkręciłem odrobinę procesor i pamięci…

Nie jest źle, zależy jak nałożona pasta (myślę że cooler założony poprawnie) i ta pasta musi się wygrzać, po kilku dniach temperatura powinna jeszcze spaść.

Podaj ile masz w stresie, wentyl wtedy szybciej chodzi. Poza tym na pewno dobrze założyłeś chłodzenie i pastę równo i cienko?

Temp jak na e6550 podkręcone nie jest taka zła.

@baltek222

Temp, masz bardzo niską, możliwe że zaniża nawet pare stopni…

w stresie temperatura dochodzi do 59*C po 10 minutowym teście w programie Orthos i utrzymuje się na tym poziomie aż do zakończenia testu -Small FFTs - stress CPU (Priority ustawiłem na 5)

czyli realna temperatura jest znacznie wyższa od tej pokazywanej przez czujniki - programy ?

EDIT:

Pasty nałożyłem bardzo cienko, rozsmarowałem ją palcem z torebką foliową…Cooler jest w najwydajniejszej pozycji czyli tak aby powietrze które nawiewa Pentagram było wydmuchiwane od razu przez wiatrak z tyłu obudowy…

Temp wygladaja dobrze pasta sie wygrzeje i bedzie jeszcze lepiej Teraz mam kilka pytań do ciebie

  1. Jaka masz obudowe i mozliwe jest aby niewszedł do zwykłej obudowy ( w sensie że nie zamkne pokrywy bocznej)

  2. Regulujesz obroty tym recznym regulatorem z pokretłem ??

PS. Dotknij ręką radiatora jak procesor ma te ~60 stopni i powiedz czy jest gorący/chłodny

oto moja obudowa:Cooler Master Centurion 5 - dwa wentylatory (120mm na tylnej i 80mm na przedniej ściance)

Cooler jest bardzo wysoki i do bocznej ściany zostaje około 2cm odstępu[…] moja obudowa ma 20 cm szerokości…

Edit:

Tak do regulacji obrotów używam tego pokrętła które poprowadziłem kabelkiem na zewnątrz obudowy z tyłu gdyż na początku założyłem wentylator bez regulatora obrotów to strasznie głośno chodził ale chyba można kontrolować prędkości obrotów z poziomu Windowsa np: programem SpeedFan

Radiator jest zupełnie chłodny tylko u podstawy da się wyczuć ciepło…

Moja obudowa to Tracer TRO-790 Xeno http://www.znak.pl/index.php?cid=279&sc … no+bez+zas 19cm :expressionless: i zastanawiam się czy wejdzie mi do obudowy tem pemntagram a jak nie to wzioł bym arcica

hmm… ja mam obudowę 20 cm i zostaję dokładnie 2 cm od bocznej ścianki także teoretycznie powinien się zmieścić na styk…ale to tylko moje skromne zdanie, poradź się jeszcze może innych forumowiczów… :wink:

:arrow: a wracając do tematu czy te temperatury są w porządku i czy mogę spać spokojnie? :expressionless:

http://forum.idg.pl/chlodzenie_i_wycisz … 54556.html przeczytaj może czegoś sie dowiesz

baltek222 , śpij spokojnie i poczekaj tydzień na wygrzanie pasty, temperatura powinna lekko spaść jeszcze. Prędkość obrotów regulujesz ręcznie i ustawiłeś tak, byś nie słyszał wentyla? Może za bardzo przekręciłeś. :slight_smile:

PS Nie podkręcaj już więcej jak Ci nie potrzeba. :slight_smile:

OK dzięki wielkie za wszystko jak zwykle mogę na Was liczyć i jeszcze się nigdy nie zawiodłem… :slight_smile:

Pozdrawiam serdecznie