Temperatura procesora Cor 2 Duo E 4300

_ Witam Wszystkich _

Nie wiem czy dobrze trafiłem pod odpowiedni dział, jeśli nie to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie tego wątku do odpowiedniego działu. Mianowicie mam takie małe pytanie w związku z temperaturą procesora Intel Cor 2 Duo E 4300. Przyznam się bez bicia, iż troszeczkę go podkręciłem. Ale nie zmieniałem napięcia. Podkręciłem go do 2340 Mhz z 1800 Mhz. Chłodzenie boksowskie. Temperatura w stresie sięga 58 stopni. Procesor podkręcałem z poziomu Windows Vista, programem, AI Suite firmy Asus. Zasilanie to 400 W a reszta to tak jak w opisie poniżej. Będę bardzo wdzięczny za jaką kol wiek wypowiedź.

Pozdrawiam

Wojtek5 ,

może byś zadał pytanie :slight_smile:

pewnie ci chodzi czy nei masz za wysokiej temp.?

jak na BOX ta temp. po tym lekkim OC jest ok :slight_smile:

podaj dokładnie model i markę zasilacza :slight_smile:

PS. Następnym razem pisz normalna czcionka, bo ciężko się to czyta :slight_smile:

Zasilacz to Corstar czy jakoś tak

może Corsair?

najlepiej by było jeśli byś otworzył obudowę i spojrzał na naklejkę na zasilaczu i nam tutaj wszystko podał :slight_smile:

Zasilacz na pewno jest dobrej marki bo tam gdzie wymieniam części do komputera stosują tylko sprawdzone części komputerowe. I często nie są tanie. Ten zasilacz kosztował minie 150 złotych. Więc myślę, że nie jest taki najgorszy.

właśnie w sklepach próbują zawsze wcisnąć jakieś syfy, żeby sprzedać to co im nie schodzi z magazynów

otwórz obudowę i podaj model i markę zasilacza, to bardzo ważne :slight_smile:

Dzięki zaraz to zrobię

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 20:04 został dopisany post przez Wojtek5

podaję parametry zasilacza:

FEEL III-400 ATX

ATX 12V 2.2 COMPATIBILE

Dodam jesze, iż zaproponowano mi dodatkowe cztery wiatraczki na które się zgodziłem. I komputer ma w marę dobre chłodzenie.

Temu zasilaczowi podziękujemy.

Darth ReX

Czy to znaczy, że może się spalić i przy okazji uszkodzić płytę

tak, zasilacze FEEL lubią palić kompy, to są jedne z najgorszych zasilaczy (może Tracer’y są gorsze :lol:)

wymień go natychmiast

Bardzo dziękuję Wam za wypowiedzi.

Co do wymiany zasilacza to chyba coś z tym trzeba zrobić.

Jeszcze raz dziękuję i _ Pozdrawiam. _ :slight_smile:

Wojtek5 ,

podaj fundusz na nowy zasilacz to wybierzemy ci coś odpowiedniego, bo znowu jakiś sprzedawca wciśnie ci jakiegoś no-name :slight_smile:

Na dzień dzisiejszy to 0,00 zł przed wczoraj był wymieniany.

Ale gdybyś mógł napisać co wybrać to bymbył Ci bardzo wdzięczny, tak do 200 zł.

Chyba masz jakieś tam prawo do 10 dni oddać sprzęt, ja się dokładnie na prawie nie znam za młody jestem ale coś takiego na pewno obowiązuje. Więc chop do sklepu i oddaj im to badziewie…dołożysz 30zł i masz Corsair 450VX.

Tak rękojmia obowiązuje. Ale nie każdy sklep uznaje takowe prawo klienta, najczęściej trzeba to motywować i co im powie, że kupił badziew i padło napisał to na forum DP i kazali wymienić?

jest takie prawo, że klient może oddać rzecz którą kupił w ciągu 10 dni bez podania przyczyny i sklep musi zwrócić kasę :slight_smile:

jeśli będą mieli jakiś sprzeciw to postrasz ich inspektorem handlowym :slight_smile:

za do 200zł to weź Corsair CMPSU 450-VXEU 450W za 182zł lub dopłać 64zł do Corsair CMPSU 520-HXEU 520W za 264zł :slight_smile:

ceny

Nie ma takiego prawa. Towar pełnowartościowy nie musi zostać przyjęty do zwrotu. Te 10 dni o których mówisz obowiązuje tylko i wyłącznie przy sprzedaży WYSYŁKOWEJ (przez e-sklep, allegro, czy jak np kupisz w sklepie komputerowym i oni Ci to przyślą kurierem/pocztą). W prawie zostało to przesunięte z obowiązku sprzedawcy do jego dobrej woli. Więc jak sklep jest w porządku to przyjmą zwrot. (chociaż po tym jak Ci go wcisnęli to wątpię by byli “dobrym” sklepem)

Masz 3 możliwości oddania sprzętu do sklepu. Reklamacja - naprawa lub wymiana na nowy w czasie który jest wpisany w karcie gwarancyjnej. Jak nie ma tam podanych ilości dni w jakich będzie naprawiony to oznacza, że “w możliwie najszybszym terminie” czyli nie wiadomo kiedy.

Możesz zwrócić towar powołując się na “niezgodność towaru z umową kupna/sprzedaży”. Wtedy sklep ma obowiązek w ciągu 10 dni odpowiedzieć w jaki sposób będzie Rozpatrzona reklamacja (nie załatwiona). I jeżeli towar okaże się zgodny to po porostu otrzymasz ten sam zasilacz.

3 możliwość to o ile sklep będzie chciał na coś takiego pójść to wymiana na inny sprzęt w ramach tej samej ceny (bądź wyższej).

A straszenia Inspekcją Handlową poważni sprzedawcy się nie boją.

Raz spotkałem się z sytuacją, że przyszedł gość coś reklamować i twierdzi, że właśnie przed chwilką był w Inspekcji Handlowej i rozmawiał z Panią Inspektor o nazwisku XYZ i powiedziała, że mamy to przyjąć i oddać mu kasę. W sytuacji było to zabawne, że Pani XYZ właśnie była u nas w firmie i robiła nam szkolenie na temat właśnie reklamacji i zwrotu towarów. (akurat przyszedłem pogadać z “upierdliwym” klientem podczas przerwy na szkoleniu)

A co do zasilacza - coby offtopa nie było. Weź to co polecają koledzy wyżej. Takie temperatury co masz na E4300 przy podkręceniu są w porządku. Sprawdź jeszcze temperaturę NB (mostka północnego) bo on też lub się czasami pogrzać przy OC.

Właśnie o tym mówiłem…

Witam wsszystkich i prosze o porade jeżeli to możliwe.

Od pewnego czasu zaobserwowałem wzrost temperatury na moim procesorze a posiadam sprzęt:

Intel® Core2 CPU 4300 1.80 GHz

Pamięć: 2*1GB DDR2 KINGSTON

Dysk: Samsung HD321KJ 320 GB SATA2

Gafika: NVIDIA GEFORCE 6800GT 256 MB

Płyta główna: GIGABYTE 945 GZM-S2

Zasilacz: Tracer 4 Life/400HF

Procesora nie pdkręcałem i nic nie kombinowałem z chłodzeniem a mój procesor osiąga nawet 50 stopni celcjusza.Czy nie jest to za dużo?

Czy to jest wina zasilacza?

dodam,że mam wentylator z przodu i z tyłu(wyciągający)

Ponadto napięcie rdzenia procesora zaobserwowałem że wacha się w przedziale 1.15V do 1.30V ,ale przeważnie jest to 1.20V

Prosze o pomoc ,bo szkodaa żebym spalił sobie procesor

Z góry serdecznie dziękuję.

Jeżeli ktoś znałby przyczyne to niech powie co musiałbym zrobić,żeby usunąć przyczynę grzania.