Temperatura procesora Cor 2 Duo E 4300

(Symoszyn) #1

_ Witam Wszystkich _

Nie wiem czy dobrze trafiłem pod odpowiedni dział, jeśli nie to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie tego wątku do odpowiedniego działu. Mianowicie mam takie małe pytanie w związku z temperaturą procesora Intel Cor 2 Duo E 4300. Przyznam się bez bicia, iż troszeczkę go podkręciłem. Ale nie zmieniałem napięcia. Podkręciłem go do 2340 Mhz z 1800 Mhz. Chłodzenie boksowskie. Temperatura w stresie sięga 58 stopni. Procesor podkręcałem z poziomu Windows Vista, programem, AI Suite firmy Asus. Zasilanie to 400 W a reszta to tak jak w opisie poniżej. Będę bardzo wdzięczny za jaką kol wiek wypowiedź.

Pozdrawiam

(Ciupa Michal) #2

Wojtek5 ,

może byś zadał pytanie :slight_smile:

pewnie ci chodzi czy nei masz za wysokiej temp.?

jak na BOX ta temp. po tym lekkim OC jest ok :slight_smile:

podaj dokładnie model i markę zasilacza :slight_smile:

PS. Następnym razem pisz normalna czcionka, bo ciężko się to czyta :slight_smile:

(Symoszyn) #3

Zasilacz to Corstar czy jakoś tak

(Ciupa Michal) #4

może Corsair?

najlepiej by było jeśli byś otworzył obudowę i spojrzał na naklejkę na zasilaczu i nam tutaj wszystko podał :slight_smile:

(Symoszyn) #5

Zasilacz na pewno jest dobrej marki bo tam gdzie wymieniam części do komputera stosują tylko sprawdzone części komputerowe. I często nie są tanie. Ten zasilacz kosztował minie 150 złotych. Więc myślę, że nie jest taki najgorszy.

(Ciupa Michal) #6

właśnie w sklepach próbują zawsze wcisnąć jakieś syfy, żeby sprzedać to co im nie schodzi z magazynów

otwórz obudowę i podaj model i markę zasilacza, to bardzo ważne :slight_smile:

(Symoszyn) #7

Dzięki zaraz to zrobię

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 20:04 został dopisany post przez Wojtek5

podaję parametry zasilacza:

FEEL III-400 ATX

ATX 12V 2.2 COMPATIBILE

Dodam jesze, iż zaproponowano mi dodatkowe cztery wiatraczki na które się zgodziłem. I komputer ma w marę dobre chłodzenie.

(Darth ReX) #8

Temu zasilaczowi podziękujemy.

(Symoszyn) #9

Darth ReX

Czy to znaczy, że może się spalić i przy okazji uszkodzić płytę

(Ciupa Michal) #10

tak, zasilacze FEEL lubią palić kompy, to są jedne z najgorszych zasilaczy (może Tracer'y są gorsze :lol:)

wymień go natychmiast

(Symoszyn) #11

Bardzo dziękuję Wam za wypowiedzi.

Co do wymiany zasilacza to chyba coś z tym trzeba zrobić.

Jeszcze raz dziękuję i _ Pozdrawiam. _ :slight_smile:

(Ciupa Michal) #12

Wojtek5 ,

podaj fundusz na nowy zasilacz to wybierzemy ci coś odpowiedniego, bo znowu jakiś sprzedawca wciśnie ci jakiegoś no-name :slight_smile:

(Symoszyn) #13

Na dzień dzisiejszy to 0,00 zł przed wczoraj był wymieniany.

Ale gdybyś mógł napisać co wybrać to bymbył Ci bardzo wdzięczny, tak do 200 zł.

(Mateusz 931) #14

Chyba masz jakieś tam prawo do 10 dni oddać sprzęt, ja się dokładnie na prawie nie znam za młody jestem ale coś takiego na pewno obowiązuje. Więc chop do sklepu i oddaj im to badziewie...dołożysz 30zł i masz Corsair 450VX.

(Lukaszalewski) #15

Tak rękojmia obowiązuje. Ale nie każdy sklep uznaje takowe prawo klienta, najczęściej trzeba to motywować i co im powie, że kupił badziew i padło napisał to na forum DP i kazali wymienić?

(Ciupa Michal) #16

jest takie prawo, że klient może oddać rzecz którą kupił w ciągu 10 dni bez podania przyczyny i sklep musi zwrócić kasę :slight_smile:

jeśli będą mieli jakiś sprzeciw to postrasz ich inspektorem handlowym :slight_smile:

za do 200zł to weź Corsair CMPSU 450-VXEU 450W za 182zł lub dopłać 64zł do Corsair CMPSU 520-HXEU 520W za 264zł :slight_smile:

ceny

(Alladynek) #17

Nie ma takiego prawa. Towar pełnowartościowy nie musi zostać przyjęty do zwrotu. Te 10 dni o których mówisz obowiązuje tylko i wyłącznie przy sprzedaży WYSYŁKOWEJ (przez e-sklep, allegro, czy jak np kupisz w sklepie komputerowym i oni Ci to przyślą kurierem/pocztą). W prawie zostało to przesunięte z obowiązku sprzedawcy do jego dobrej woli. Więc jak sklep jest w porządku to przyjmą zwrot. (chociaż po tym jak Ci go wcisnęli to wątpię by byli "dobrym" sklepem)

Masz 3 możliwości oddania sprzętu do sklepu. Reklamacja - naprawa lub wymiana na nowy w czasie który jest wpisany w karcie gwarancyjnej. Jak nie ma tam podanych ilości dni w jakich będzie naprawiony to oznacza, że "w możliwie najszybszym terminie" czyli nie wiadomo kiedy.

Możesz zwrócić towar powołując się na "niezgodność towaru z umową kupna/sprzedaży". Wtedy sklep ma obowiązek w ciągu 10 dni odpowiedzieć w jaki sposób będzie Rozpatrzona reklamacja (nie załatwiona). I jeżeli towar okaże się zgodny to po porostu otrzymasz ten sam zasilacz.

3 możliwość to o ile sklep będzie chciał na coś takiego pójść to wymiana na inny sprzęt w ramach tej samej ceny (bądź wyższej).

A straszenia Inspekcją Handlową poważni sprzedawcy się nie boją.

Raz spotkałem się z sytuacją, że przyszedł gość coś reklamować i twierdzi, że właśnie przed chwilką był w Inspekcji Handlowej i rozmawiał z Panią Inspektor o nazwisku XYZ i powiedziała, że mamy to przyjąć i oddać mu kasę. W sytuacji było to zabawne, że Pani XYZ właśnie była u nas w firmie i robiła nam szkolenie na temat właśnie reklamacji i zwrotu towarów. (akurat przyszedłem pogadać z "upierdliwym" klientem podczas przerwy na szkoleniu)

A co do zasilacza - coby offtopa nie było. Weź to co polecają koledzy wyżej. Takie temperatury co masz na E4300 przy podkręceniu są w porządku. Sprawdź jeszcze temperaturę NB (mostka północnego) bo on też lub się czasami pogrzać przy OC.

(Lukaszalewski) #18

Właśnie o tym mówiłem...

(Piatek89) #19

Witam wsszystkich i prosze o porade jeżeli to możliwe.

Od pewnego czasu zaobserwowałem wzrost temperatury na moim procesorze a posiadam sprzęt:

Intel® Core2 CPU 4300 1.80 GHz

Pamięć: 2*1GB DDR2 KINGSTON

Dysk: Samsung HD321KJ 320 GB SATA2

Gafika: NVIDIA GEFORCE 6800GT 256 MB

Płyta główna: GIGABYTE 945 GZM-S2

Zasilacz: Tracer 4 Life/400HF

Procesora nie pdkręcałem i nic nie kombinowałem z chłodzeniem a mój procesor osiąga nawet 50 stopni celcjusza.Czy nie jest to za dużo?

Czy to jest wina zasilacza?

dodam,że mam wentylator z przodu i z tyłu(wyciągający)

Ponadto napięcie rdzenia procesora zaobserwowałem że wacha się w przedziale 1.15V do 1.30V ,ale przeważnie jest to 1.20V

Prosze o pomoc ,bo szkodaa żebym spalił sobie procesor

Z góry serdecznie dziękuję.

Jeżeli ktoś znałby przyczyne to niech powie co musiałbym zrobić,żeby usunąć przyczynę grzania.