Temperatura procesora (duron 950mhz)

Mam durona 950 mhz i zauwazylem ze ma dosyc wysoka temperaturę. Everest i BIOS pokazuja przy włączeniu ok 40C ale gdy troche pogram i sprawdze temp. to wynosi nawet 54C. Komp co prawda mi sie nie wyłącza, ale mysle ze temp. mogłaby być niższa. Wentylator nie jest zakużony bo często go czyszczę. Czy ta temp. jest za wysoka? Co może być powodem? Czy nalez wymienić chodzenie? Jeśli tak to na jakie.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83174410 - co myślicie o tym chłodzeniu ? Czy zmienijszy roszke temp. mojego procka??? Czy przy nowych radiotorach stosuje sie paste termoprzewodzacom bo niektóre maja specjalny plaster? PILNE

Temperatura uszla by jeszcze bo po graniu 54 to jeszcze nie tak zle co do chlodzenia ktore chcesz kupic jest dobre w zestawie powinienes miec paste lub tasme termoprzewodzaca

tyle ze pisze tam tez ze

co prawda nie jest bo jest on AL, ale chlodzenie jest dosyc wydajne i za taka kaske ujdzie

Ja miałem procesor AMD Duron 950 mhz i miałem podobną temperaturę, ta temperatura u ciebie nie jest za wysoka.

Wymień paste.

Temperatury podaje własnie po wymianie pasty. Czyli podsumowujac jezli kupiłbym ten wentylator to temperatuta troszke spadnie? I interesuje mnie wasza opinia na temat tych plastrów termoprzewoadzacych na radiatorach. Czy one wystarczaje czy trzeba dawac na nie jeszcze paste?

Wystarczy plaster.

Jednak jak po wymianie pasty masz taką temperature to wiatrak musi nie wyrabiac i trzeba go wymienić. Temparatura powinna spaść. Jednak nie widze tego jak teraz masz. Jak wiatrak trochę szwankuje to wymień.

niby plaster starczy jednak pasty sa bardziej wydajne z tego co czytalem

Są to fakt. :smiley:

Wiatrak troszke głośno chodzi więc juz chyba pora go wymienić

Jak głosno chodzi to trzeba.

Witam dorzucę się do posta

Spodobał mi się ten wiatrak bo o taki chciałbym kupić ponieważ mam althona thunderbirda 1000mhz i przy graniu na przykład w most wanded temperatura wynosi 60 - 65 stopnie

a moje pytanko brzmi czy pasuje ten wiatrak do mnie na socket 462 ???

tak pasuje :mrgreen:

zreszta

Copper Silent 3 (Copper Lite) to najnowszy produkt firmy Arctic Cooling dla procesorów AMD pod socket A (socket 462)!

wiem ale musiałem sie upewnic :mrgreen: bardzo fajowy ten wiatrak ciekawe o ile sppadnie temperatura

Po wymianie wiatraka temperatura spadła do 40C jednak ostanio zmieniłem obudowe na większa jednak ma ona zasilacz 300W (stary miala 350W). Temperatura wzrosla mi do 45C a w stresie do 48C. Wymieniłem paste i nic. Czy podwyższona temperatura poze byc spowodowana innym zasilaczem?

schowek028bf.th.jpg

Bardziej to - możliwe że gorsza cyrkulacja powietrza w budzie - załóż jakiś wentyl na tył i niech wydmuchuje powietrze z budy.

Weź pod uwagę również że jest bardzo gorąco.

W pokoju mam 20C tak jak zawsze wiec to nie jest tego wina… jaki wentylator polecacie do obudowy? (80x80)

A ja mam durona 1200 i mam temperaturę 70 C

:x

Staraj się zmniejszyć tą temperaturę CPU.

Może mi się z nim coś stać jak dalej będzie taka temperatura ??

Max dla tego procka to 90 stopni ,ale lepiej jak w stresie nie przekracza 60 stopni.

Mogą być restarty kompa,zawieszania i najgorsze uszkodzenie CPU.

Warto zmniejszyć tą temperaturę - zasada czym niżej tym lepiej i niższa temperatura korzystnie wpłynie na pracę pozostałych podzespołów kompa.