Temperatura Procesora(Intel Core i5) DELL Inspiron 15R

Witam, mam wrażenie że mój laptop za bardzo się grzeje, nawet jestem pewien bo podczas grania, lub gdy jest otwarte więcej programów, jego temperatura jest tak wysoka że nie da się go dotknąć :confused:

Oto temp podczas grania w FIFE 11:

qta0g96uzwkw_t.jpg

Co z tym zrobić, średnia temp podczas grania to jakieś 80-90 stopni C, ale zdarza się i tak jak na screenie, albo nawet ponad 100 stopni. Czasami laptop się wyłącza, pewnie jakiś system żeby się nie spalił :confused: co z tym zrobić ?

Link się nie ładuje. Taka temperatura jest zabójcza dla procka. Jak się nie znasz daj laptop do czyszczenia i wymiany pasty na procku. Jak uważasz, że sobie poradzisz dużo filmików na Youtubie znajdziesz jak to zrobić lub u wujka google poszukaj.

^^ link już poprawiłem, a co do pasty to właśnie nie jestem pewien czy sobie poradzę, ale chyba będę musiał, bo pamiętam że jak laptop był nowy to się tak nie grzał.

A może wystarczy zwykłe odkurzanie lub przedmuchanie sprężonym powietrzem wentylatora i reszty układu chłodzenia.

Jak go użytkujesz, gdzie stoi?

Stoi na podstawce chłodzącej takiej za 50 złotych, i to też jest dobry motyw bo ostatnio się zorientowałem że wiatraki z tej podstawki zamiast zabierać ciepło, wdmuchują powietrze pod laptop, przez co na podstawce grzał się jeszcze bardziej. Stwierdziłem że tak chyba być nie może, odkręciłem i odwróciłem wiatraki przez co trochę temp spadła, ale mimo wszystko ta podstawka nic nie daj, screen zrobiony wyżej przedstawia temp laptopa który na niej stoi.

Dodane 06.11.2013 (Śr) 20:06

Teraz gdy laptop jakieś pół godziny stał bezczynnie, temp waha się między 50-55 stopni

Robisz odkurzanie lub serwis, bo Ci się uszkodzi w końcu.

^^ ok chyba tak zrobię, a czy do odkurzania lepiej odkręcić obudowe z tyłu, czy wystarczy tylko tak przez wiatraki ?

Jak dasz radę, to zdejmij pokrywy,lepszy efekt odkurzania.