Temperatura procesora (x2 5000+)

Posiadam ten procesor - athlon x2 5000+

podkręciłem go do 3ghz

temperatuki dochodziły wtedy do ~60stopni, więc pomyślałem, że zmienię pastę.

Po założeniu arctic silver V (boxowy radiator i wentyl) temperatury wzrosły.

Wykluczam błąd w nałożeniu bo nakładałem pastę już 3 razy z różną grubością i dalej to samo ://

Obecnie po włączeniu orthosa temp wyglądają tak:

5upxt0.jpg

Orthos wywala błąd po paru minutach ale gry chodzą prawidłowo.

I teraz co robić?

bo na pewno zwiększenie napięcia sprawi, że orthos będzie chodził bezbłędnie.

Teraz napięcie mam na 1.4V w biosie, cpu-z mówi o 1.248V (bez podnoszenia wskazywał 1.232V)

No i teraz najważniejsze. Wiem, że według tego co wskazuje everest (Speedfan oraz coretemp to samo) temperatura procesora jest o dużo za duża, ale temperatura rdzeni jest w normie. Radiator w dotyku (przy samej podstawie) jest ciepły, nie ma mowy o parzeniu. A więc co? Czujnik procesora wprowadza w błąd a czujniki obydwu rdzeni działają poprawnie? nie wiem co robić ;/

aha i ewentualnie jak temp procesora by była dużo za duża bo komputer sam się zresetuje zapobiegając przegrzaniu?

uff, się rozpisałem troszkę :stuck_out_tongue:

Dzięki za odp :))

temperatura rdzeni nie równa się temperaturze całego procesora…

a ta temperatura jest za wysoka…

mierzona w stresie?

radziłbym zmienić chłodzenie na procesorze, box na athlonach się do tego nie nadaje… :x

arctic silver V nakłąda się na radiatory miedziane bądz miedziano-aluminiowe. Nigdy na samo aluminium bo temperatury wzrosną.

wywal boxa bo to lipne chłodzenie, i zamontuj to http://www.ceneo.pl/443710 montaż jest banalny i dodatkowo na radiatorze jest już nałożona dobra pasta…

no tak tyle że 60 złotych ponad piechotą nie chodzi ;//

a nie zależy mi na ciszy tak bardzo więc ten box chodzi na max obrotach ;/

w sumie spox, jakbym chciał mieć ciszej to bym go kupił może ale co z tego skoro zalman na hd4850 do spółki z wentylem z chiefteca hałasują co niemiara :smiley:

i czy ta temp to liczy się temp rdzeni czy procesora?

bo temp. proc jest bardzo duża ale rdzeń nie parzy.

patrzy się na temperaturę procesora…

ale czy to możliwe, że temp procesora dochodzi do 72 stopni podczas gdy radiator nie jest parzący i można go spokojnie dotykać?

Widać że czujnik przekłamuje, przy 72 stopniach radiator powinien być bardzo ciepły.