Temperatura procesora

witam

kupiłem nowy komputer w Vobisie z procesorem intel Core2 Quad Q6600 2.40GHz

temperatura gdy procesor jest w stanie spoczynku na,każdym ze rdzeniów wynosi 47-49 stopni C ,przy obciążeniu 67-69 stopni, czy to poprawnie ?

wcześniej miałem komputer z procesorem dwurdzeniowym i temperatura na rdzeniach wynosiła 30-32 stopnie C ,przy obciążeniu 35 stopni,z tąd moje obawy

proszę o poradę

w quad temperatura około 70 stopni to normalka i nie masz się czym przejmować

105W TDP musi grzać.

w vobisie, mocny proc reszta słaba/niska jakość.

dzięki uspokoiłeś mnie

no cóż najwyżej wymęcze ich w serwisie

Załóż lepsze chłodzenie np. Scythe Infinity, ale pewnie się nie da bo, zapewne masz plomby na obudowie(jak to w Vobisie)

popieram kolege u góry słaby sprzęt w vobisie bedziesz co 2-3 miechy nosić do naprawy[antyreklama dla vobisu] :mrgreen: :mrgreen:

koledzy przestańcie mnie dołować,może coś pozytywnego

Vobis ma fajne logo. Nic poztytywnego się nei da powiedzieć o komputerach gotowych.

Temperatura procesorów 2 rdzeniowych ponad 2 G często jest problemem dla użytkowników, gdyż może okazać się za wysoka. W wersji Quad zwykłe chłodzenie typu BOX nie wydaje się być wystarczające. Najlepiej zainwestować w jakiś wentylator. Możesz kupić np. w Vobiśie wentylator na Quad’a i powinni Ci go zamontować bezpłatnie.

Kiedyś w Vobisie kupiłem komputer i w zasadzie może w ciągu 5 lat byłem 3 razy w serwisie. Raz miałem małe spięcie w domu i zmieniły się ustawienia w Biosie, więc coś nie działało poprawnie. Kolejne razy to już milsze wizyty, raczej dokupywanie sprzętu.

Od tamtej pory wolę kupić sprzęt składany i mieć gwarancję na poszczególne podzespoły niejednokrotnie dłuższe niż 1 rok.

Jeżeli temp ok., to po co jechać po Vobisie. Z tego co wiem większość komputerów ma plomby, nie widze w tym nic dziwnego. Od siebie dodam, że polecam kupować w Vobisie, choć nie ukrywam że jednak częściej zdarza mi się zakupywać w innych sklepach.

To mało wiesz i nie wygaduj głupot, tylko po to by bronić niezbyt przyjaznej klientom firmy.

wcale jej nie bronie… :confused: tylko mówię jak jest. Heh, jacy tu ludzie mili…

Kup sobie infinity jak to ktoś zasugerował i w vobisie możesz kupić jakieś dodatkowe wentylatorki do obudowy, wtedy powinni ci za free to zamontować w razie plomby na obudowie.

@Odyn76 plomby na budę zakładają tylko sprzedawcy którzy mają coś do ukrycia (w 99% gotowe składaki typu wypasiony procek i reszta byle “G”)… w końcu gwarację dostajesz na każdy podzespół osobno a nie całą budę, inna sprawa skoro plombują budę to powinni przyjechać do domu żeby zamontować ci np: dodatkowy napęd czy inny którego przecież nie masz obowiązku kupować tylko u nich…