Temperatura procesora

Witam.

Moze mi ktos powiedziec jaka jest wlasciwie temp. tego procesora?

ba552f3e55bbf647.jpg

Albo 18 albo 35 stopni. Trudno powiedzieć czy liczy się temperatura na zewnątrz czy wewnątrz. Raczej powiedziałbym że 35 stopni :smiley:

weź w tym nawet nie sprawdzaj bo to przekłamuje sprawdź sobie w BIOSIE tak będzie lepiej

Raczej patrz na temperaturę rdzeni.Sprawdź tym programem Core Temp.

Bios pokazuje temperature procesora tak jak na screen-ie czyli w tym przypadku 18 oC.

Nie chodzi mi o to ze ta temperatura jest za niska bo procesor nie jest podkrecony i jest chlodzony woda. Z tego co wiem najwiarygodniejszy pomiar to ten z biosu ale nie wiem w takim razie co sadzic o tych temperaturach rdzeni.

Może te programy nie odczytują poprawnie temperatury rdzeni, ciężko to stwierdzić, w sumie to nie ma się tym co martwić bo 18 czy 35 to bardzo niskie temperatury jak na procek.

Ja sie martwie, wiem ze i 35oC to nie duzo, ciekawi mnie tylko ktore sa prawidlowe.

Zmierz miernikiem :slight_smile:

Witam!

Obie są prawidłowe…

18*C - to temp. procesora z czujnika, a że chłodzony woda, to taki odczyt.

35*C - to temperatury wewnątrz rdzeni.

taaa -zwłaszcza wenątrz

Na wodnym chłodzeniu masz zawsze kilka stopni więcej niż jest w pokoju, a 18 stopni to stosunkowo chłodno jak na dom, jeśli już to to musiałaby być spokojnie chodząca skraplarka.

Hej!

Bez przesady… na dworze ostatnio jest po 14*C - wystarczy mieć otwarte okno (uchylone) i już temperatura przy chłodzeniu wodnym może osiągać 18*C - bez problemu. Lekki przeciąg po nogach i temperatura radykalnie spada.

Maniacy ciszy??, po co komuś chłodzenie wodne jak nie podkręca procka.

żeby ci żal D. ściskał :?

A po to by było chłodno a im chłodniej tym lepiej :slight_smile: Jak sie ma pieniądze to dlaczego nie? Po co montować tysiąc wentylatorów jak może być drożej i ciszej?

Im chłodniej tym lepiej zgodzę się, ale żeby było cicho trzeba mieć zasilacz z blokiem wodnym, albo przynajmniej pół pasywny a Hiper HPU-4K580-MU 580W taki raczej nie jest.