Temperatura Procesora

Witam mam procesor celeron D płyta główna Asus P5GPL-X SE i mam problem bo temperatura procesora dochodzi do 90C. Zainstalowałem SpeedFan, sprawdzałem w biosie i wskazuje od 80C do 90C dzieje się już tak od tygodnia. Myślełem że to wiatrak, ale wiatrak chodzi normalnie tylko że przy włączaniu buczy. Zaraz jak włączę komputer i wejdę w speedfan to temperatura odrazu jest 80C może to czujnik sie zepsuł.

Sprawdź temperaturę procesora w BIOS-ie (dział “PC Health Status” lub “Hardware Monitor”).

Jeżeli temperatura będzie taka sama, to przeczyść cooler na procesorze z kurzu.

Sprawdź, czy cooler jest solidnie osadzony na procesorze (czy nie ma luzów). Możliwe również, że odczepił się jeden zaczep.

Przeczyść również wewnętrzne powierzchnie łopatek wentylatora z tłustego brudu.

Pastę termoprzewodzącą nałożoną masz na procesor ?

Jeżeli nie masz w zapasie pasty termoprzewodącej, to nie ściągaj coolera z procesora, ponieważ przed ponownym jego założeniem należy nałożyć świeżą pastę na procesor.

Miałem coś podobnego, burczy przy starcie, później działa normalnie. Zgadza się?

Wiatrak niby chodzi poprawnie, jednak ma wolniejsze obroty, a to jest niezauważalne. Zakup nowy wiatrak, pomoże w 100%. Pamiętam, w Gothica 3 nie mogłem grać, wyłączał mi się komp (ochrona przed spaleniem).

Wymień wiatrak, to parę złotych w sklepie, nie przekroczy 10zł jeśli masz standardowy mały. ;] Jeśli to nie pomoże - znajdziemy przyczynę. A nowy wiatrak się zawsze przyda. :stuck_out_tongue:

@edit:

seba86mu , przecież kolega wyraźnie napisał, że sprawdzał temperaturę w BIOSie.

PS. Do czyszczenia “żeberek” polecam odkurzacz ;]] ja osobiście robię to kompresorem. xD

No właśnie na tym wiatraku są zepsute zaczepy bo kiedyś jak przestał działać musiałem go ściągnąć. Jak go zakładałem to się te zaczepy zepsuły

No to zakup nowy i sprawdź czy pomogło. Przeczyść także dokładnie “żeberka”.

Nie kupowałem nowego wiatraka tylko ten rozkręciłem i cały przeczyściłem radiator też. Teraz temperatura jest 50C jak gram 60C, dzięki za pomoc.