Temperatura procesora

Witam serdecznie

Mam takie pytanko:

Przy procesorze Intel pentium 4 3,20GHz jaka może być max. temperatura ?? ( czy przy 75 stopni cencjusza może coś się uszkodzić ?? )

dziekuje za pomoc

no to jest nie za ciekawa temp.sprawdz programem Everest http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

to jest tylko 3 stopnie do wyłaczenia kompa bo chyba w biosie jest ustawione na 78stopni , a temperatura wydaje mi sie że stanowczo za wysoka

Mencjusz u mnie przy 65* na p4 już proc zarywał. Uważam że 75* to już temperatura bardzo niebezpieczna. Jak masz takie temperatury to musisz koniecznie zmienić wentylator na CPU :!:

A czy moje odczyty są w porządku ??

Pentium 4 z HT 3.0 na BoxoWym Wiatraku ??

clipboard17zh.th.jpg

Wiktoria na procku masz taką temperaturę w stresie czy normal. Jaką masz temperaturę przy max obiciążeniu procesora ?

To jest temperatura, hmmm… jak by to określić - jak siedz sobie przed kompem i buszuję w necie ;), a przy maksymalnym obciążeniu dwóch rdzeni mam mniej więcej 69-70 C. Rzecz jasna bok mam zamknięty… bo mi się robią zwały kurzu na płycie głównej.

za duża. Procesor Ci nie zarywa - tzn nie tną Ci sie mp3 lub gry ? Też miałem taką temperaturę i pozbyłem się tego wentylatora z wersji BOX. Teraz jak mam budę włączoną od 5h to temp mam 36-38* a przy maksymalnym obciążeniu 47*.

PS.

Kazdy Ci powie że wentylory BOX to kiła. Wystarczy poczytać :slight_smile:

Heh… Brutalna rzeczywistość :wink: http://img236.imageshack.us/my.php?imag … rd13hi.jpg

a to screen przy pełnym obciążeniu (konwertowanie filmu)

Złączono Posta : 23.07.2005 (Sob) 12:56

chodzi bardzo stabilnie :slight_smile: , nigdy nie miałam z nim najmniejszych problemów

tylko ten wentylator chałasuje jak… Cholera :smiley:

na screenie widać że masz 3800 obrotów. U mnie max wyciągnął 4400 - to dopiero było. Jak ktoś pisał - hałas jak byś boeinga odpaliła za oknem :smiley:

A tak na poważnie to musisz kontrolować temp. U mnie z czasem wentylator nie potrafił już nabierać większych obrotów i proc się więcej grzał. Jak zdjąłem bude to widziałem że jest cały zasyfiony :?

Umnie wyciąga max 5200 a wtedy to już z pokoju musze wychodzić :slight_smile: ale no cóź pan z serwisu powiedziała że to normalne jeśli chodzi o te procesory :slight_smile:

chyba o wentylator :? Co oni potrafią za głupoty gadać :evil:

ja mam wentylator CPU… ale temp juz wróciła do normaloności :slight_smile:

Umnie jest czuściutko :slight_smile: teraz często musiałam czyścić kompa bo mam w domu remont, a kobieta na remoncie to u… co ja tu będe opowiadać, w każdym razie jest czysto w obudowie i wentylatory też aż się błyszczą :smiley:

Złączono Posta : 23.07.2005 (Sob) 13:08

Ich sprawa jak się spali to mają obowiązek go wymienić :smiley:

dzieje się tak u Ciebie ? Bo u mnie tak było i nawet że mam gwarancje to nie mogłem grać w żadną grę :frowning: Dlatego wymieniłem ten wentylator 8)

Ja na P4 3GHz HT mam na luzie ok. 45-50 a w stresie to gdzies 60-64…przy zamknietej obudowie. Chlodzenie Thermaltake Silent Tower i ledwo co dlumachacy wiatrak Arctic Cooling. Chociaz jak ktos ma slabe nerwy to nie polecam bo montarz jest dosc upierdliwy.