Temperatura procesora

Mam pytanie jaka powinna być prawidłowa temperatura

P4 3.00 GHz 530J - płyta Asus P5gd1

chłodzenie na CPU - PENTAGRAM OV-100 ALCU

oraz z wyły Zalmany ZM-F1 i ZM-F2 ( jeden z boku drugi z tyłu ).

CPU najcześniej - ok. 62 *C czy to prawidłowo. Wiatraczki się kręcą - 2700 - 2000 i 1500.

Napięcie:

+12 - 12,143

  • 5 - 5,196

+3,3 - 3,28

0 ( VCore ) - 1,408

Prosił bym kogoś znającego się na tym o pomoc. Dzieki.

Czym niżej tym lepiej.

Rzuć okiem tu.

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ … na-11.html

Te propcki P4 serii 5 mają dosyć wysoką temperaturę pracy,ale dobrze aby nie przekraczały 70 stopni.

Czyli normal bez obciążenia to około 40 stopni,stres do 65 - 70 stopni.

JN dzięki za odp. Ale ciekawe przy jakim chłodzeniu oni robili tą tabelkę. Bo zapewne przy boxowym - przy boxowym też miałem średnio 70 - 74. Ale Pentagram jest wkońcu o wiele lepszy od boxowego intela.

PS. Nie chcę zakładać kolejnego posta ale mam pytanie mam taki ram

Pole	Wartość

DIMM1: Kingston K	512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz) (2.0-3-3-7 @ 166 MHz)

Takie coś pokazuje Everest - chcę dokupić drugą kość też 512 aby chodziły w dualu czy np. Kingston DDR 512MB PC-400 (KVR400X64C3A/512) CL3, będzie razem z moją chodziła w dualu.

Zasadą jest aby do dualu były dwa moduły identyczne,dobre firmy nawet specjalnie je dobierają parami.

Ale podejrzewam że z tą co kupisz nie powinno być problemu.

Ja zawsze robię to tak,zawsze próbuję moduł/moduły przed ostatecznym ich kupnem,w twoim przypadku może tak się nie dać.

I na koniec z pamięciami to zawsze loteria,ale jak płyta firmowa i pamięci też to nie powinnno być problemu.

JN , czy jest możliwe jeśli mam oznaczenia pamięci lub wezmę ze sobą do sklepu aby dobra żeby działał.

Niezła myśl,weź moduł pod pachę i do dobrego sklepu z serwisem(pisze dobrego), napewno doradzą dobrze.

kazdy ram bedzie oki pod warunkiem ze ilosc MB sie zgadza i jest to modul pod wzgledem (jednostronny czy dwustronny) do tego co masz koniec

a ze moze niedzialac to tylko zalezy od twojej plyty wybrednosci i obslugiwania w BIOS - nawet moduly z nazwa Dual na pudelku moga niedzialac poprawnie bo masz taka fajna plyte lipna

akurat

zawsze kupuj tak ze w razie czego wymiana na inny

RAM

co do temp. jest za wysoka i pod obciazeniem katowaniem mozesz miec zwiechy, wylac sie moga kondziolki po dluzszym okresie

zawsze najlepiej miec nizsza temp niz 50 stopni w stress

wtedy niema problemu z eksploatacja na duzsza mete

jak masz chlodzenie BOX od razu do wymiany i zadbaj o wywiew/nawiew w budzie podstawa (przewiew musi byc)

greghS , chyba się na tym nie znasz. Więc jeśli możesz to nie wypowiadaj się. Prosił bym o pomoc osoby które znają się …

Mam Semprona 2500+ posadzonego na Asus A7N8X podkręconego na 2000MHZ i zmieniona chłodzenie.Temperatura po dłuuuugim graniu osiąga czasami nawet 60stopni.Czy to dobrze??

A przeczytaj co pisaliśmy, oraz link niżej.

W stresie nie jest tragicznie, ale zawsze może być mniej,zastosuj dobrą pastę termoprzewodzącą i mocniejszy cooler.

Pamiętaj że programy do odczytu przekłamują i temperatura może być całkiem inna - sugeruj się biosem lub dokładny pomiar np termometr cyfrowy na podczerwień lub z sondą i pomiar w kilku miejscach coolera.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 5&start=15

JN ,czytałem co pisaliście oraz info z tego linka. Gdzie piszesz, że normal to 50 a od 55 do 60 w stresie. Ja mam 46 - 47 - tzn. poniżej 50 jak komputer jest właczony i nic się nie robi. Jeśli np. zaczne uzywać jakiś graficznych to wtedy skacze powyżej 50 a czasami nawet powyżej 60.

Program dostarczony przez Asusa - AsusProbe wskazuje dokładnie tyle samo co w biosie - sprawdzałem.

Cooler jest raczej mocny - większy się nie mieści. Pasta Arctic Silver 5 - więc też chyba nie najgorsza.

Wiatraczki oprócz na CPu 2 oraz odzielny na dysku.

Piotrwx

Sorki,ale odpowiadałem dla toomeekk, u Ciebie temperatura w normie i nie ma co kombinować przy tym procku.

JN , czyli sądzisz, że delikatne przycięcia nie są z winy temeperatury procka. Czyli co pewniejsze mało ramu ( 512 - czy dokupić ), czy dysków.

Ja bym raczej na ram stawial 8)

Procek jak się przegrzewa, to raczej restartuje kompa.

Na wykazie nie widzę dysków - lecisz na starych,to wtedy może tu problem.

Jak tam stery do płyty głównej.

Tryby pracy dysków - może na PIO lub jakis wolny tryb UDMA.

Stery karty grafiki.

Przetaktowanie ogólnie.

Ustawienia parametrów biosu - zrób standard.

Temperatury karty grafiki i chipa płyty.

Może i mało pamięci jak masz tak duże zapotrzebowanie - pamięci nigdy nie za wiele.

Ciężko wyczuć, poprostu trzeba sprawdzić po kolei.