Temperatura procesora

Jakie temperatury powinien mieć procesor i3-4170?Problem jest w tym, że niedawno wymieniłem pastę termoprzewodzącą i w grach procesor nagrzewa się, aż do 90stopni, pasta była tania bo tylko 6zł, teraz jest pytanie, wymieniać znowu pastę, ale na lepszą, czy robić coś innego?

90st to zbyt dużo. Wymień pastę na lepszą, z dodatkiem srebra zamiast najgorszej możliwej silikonowej, którą zapewne nałożyłeś i powinno być lepiej. Okolice 80st byłyby do zaakceptowania w programach typu occt, orthos.

1 polubienie

Sprawdź może źle przylega radiator. Zdejmij go i nałóż pastę Jeszcze raz. Do testowania CPU polecam - Intel® Extreme Tuning Utility

1 polubienie

Z tego co wyczytałem 72°C dla tego procesora to jest granica akceptowalna. Później dostaje cięgi.

1 polubienie

Jaka jest temperatura podczas przeglądania internetu?

1 polubienie

W niektórych momentach nawet 70stoni

To zbyt duża temperatura. Zmień pastę na lepszą i nałóż ją zgodnie ze sztuką (poradniki ogólnodostępne).

1 polubienie

Podłączam się pod temat

Jaka jest maksymalna akceptowalna temperatura dla procesora Celeron G550 (Sandy Bridge s.1155 - lut, nie glut) na BOXowym chłodzeniu w komputerze chodzącym 24/7?

1 polubienie


69.1°C


72°C

Podajesz temp. dla rozpraszacza ciepła IHS. Temp. samych rdzeni mogą być wyższe o ok. 10st.

Masz rację tyle, że podane temperatury są granicznie bezpiecznie i nie powinno się ich przekraczać.

Tak, tylko programy nie mierzą temp. IHS-a, a temp. samych rdzeni. A ta temperatura zawsze będzie wyższa.

przy okazji warto wspomnieć, że dla przedstawionych procesorów i3 Intel podał TCase, a np. dla najnowszych i7 7700K i 8700K producent podaje już inne miejsce pomiaru temperatury (TJunction) - 100 stopni

Wracając do tematu u mnie radiator nie przylegał dobrze do procesora i były bardzo wysokie temperatury w stresie przekraczały 100 C. Wymiana pasty tutaj nie nie pomoże.

1 polubienie

Oczywiście radiator musi dobrze przylegać do procesora nie dotykając przy tym kondensatorów itp. Pasta niweluje ewentualne rysy, mikroskopijne krzywizny. Dlatego nakłada się ją cienko.

1 polubienie