Temperatura procesora

(typowy_solek) #1

Jakie temperatury powinien mieć procesor i3-4170?Problem jest w tym, że niedawno wymieniłem pastę termoprzewodzącą i w grach procesor nagrzewa się, aż do 90stopni, pasta była tania bo tylko 6zł, teraz jest pytanie, wymieniać znowu pastę, ale na lepszą, czy robić coś innego?

(Longhorn2009) #2

90st to zbyt dużo. Wymień pastę na lepszą, z dodatkiem srebra zamiast najgorszej możliwej silikonowej, którą zapewne nałożyłeś i powinno być lepiej. Okolice 80st byłyby do zaakceptowania w programach typu occt, orthos.

(GreenoSky) #3

Sprawdź może źle przylega radiator. Zdejmij go i nałóż pastę Jeszcze raz. Do testowania CPU polecam - Intel® Extreme Tuning Utility

(GreenoSky) #4

Z tego co wyczytałem 72°C dla tego procesora to jest granica akceptowalna. Później dostaje cięgi.

(Grzesiekk) #5

Jaka jest temperatura podczas przeglądania internetu?

(typowy_solek) #6

W niektórych momentach nawet 70stoni

(Grzesiekk) #7

To zbyt duża temperatura. Zmień pastę na lepszą i nałóż ją zgodnie ze sztuką (poradniki ogólnodostępne).

(tylkomoto) #8

Podłączam się pod temat

Jaka jest maksymalna akceptowalna temperatura dla procesora Celeron G550 (Sandy Bridge s.1155 - lut, nie glut) na BOXowym chłodzeniu w komputerze chodzącym 24/7?

(Grzesiekk) #9

69.1°C

(Grzesiekk) #10

72°C

(Longhorn2009) #11

Podajesz temp. dla rozpraszacza ciepła IHS. Temp. samych rdzeni mogą być wyższe o ok. 10st.

(Grzesiekk) #12

Masz rację tyle, że podane temperatury są granicznie bezpiecznie i nie powinno się ich przekraczać.

(Longhorn2009) #13

Tak, tylko programy nie mierzą temp. IHS-a, a temp. samych rdzeni. A ta temperatura zawsze będzie wyższa.

(tylkomoto) #14

przy okazji warto wspomnieć, że dla przedstawionych procesorów i3 Intel podał TCase, a np. dla najnowszych i7 7700K i 8700K producent podaje już inne miejsce pomiaru temperatury (TJunction) - 100 stopni

(GreenoSky) #15

Wracając do tematu u mnie radiator nie przylegał dobrze do procesora i były bardzo wysokie temperatury w stresie przekraczały 100 C. Wymiana pasty tutaj nie nie pomoże.

(Grzesiekk) #16

Oczywiście radiator musi dobrze przylegać do procesora nie dotykając przy tym kondensatorów itp. Pasta niweluje ewentualne rysy, mikroskopijne krzywizny. Dlatego nakłada się ją cienko.