Temperatura procesora

Witam chciałbym jedynie zasięgnąć opinii odnośnie temperatur z mojego komputera gdyż nie mam pewności czy czasem nie są zbyt duże (nie udało mi się znaleźć informacji o dedykowanych temperaturach dla mojego procesora). Specyfikacja zawiera się na screen’ie z programu HWMonitor. Pierwszy screen to podczas grania w grę, a drugi bez żadnego programu włączonego czy aplikacji. Dodam jeszcze tylko że wcześniej jak mierzyłem temperatury, procka wynosiła 78C maksymalna.
Dzięki za odpowiedź.

Jak na taki słaby procesor to strasznie wysoka. Kiedy ostatnio wymieniana pasta i czyszczony radiator na procku? Koty z obudowy przepędzone? Jest wentylator w obudowie?

Proszę.

Pasta od dawna nie była wymieniana i chyba trafiłeś w sedno, a jeśli chodzi o radiator to czyszczony był dzisiaj (03.04) łącznie z cała obudową. W międzyczasie pobrałem i użyłem programu OCCT to przy okazji załączam screen. Wracając do pasty, chętnie bym ją sam wymienił aczkolwiek trochę jednak się boje, że źle zniosę starą / nałożę nową. Orientujesz się może ile kosztować może wymiana pasty w serwisie?

IMO szkoda dawać na serwis z taką błahostką, robota na max 20 minut a jak trafisz na nierzetelnych to skasują a i tak zrobią na odwal się. Najwięcej zejdzie przy demontażu coolera (intelowski najszybciej, 4 kołki do poluzowania). W zależności jaka jest stopka smarujesz albo czapkę wyciągniętego ze socketu procka (gdy stopka zakrywa IHS) albo spód stopki (np: intelowka z boxa, okrągła więc nie przykrywa całego IHS). Dajesz cienką warstwę i rozprowadzasz równo po danej powierzchni (ja do tego używam starej karty telefonicznej), sam nie robię żadnych ziaren czy X`ów jak niektórzy radzą. Dobra będzie Arctic MX4 nie jest gęsta (4 grama za ok 25 zeta i starczy na sporo aplikacji), łatwo się rozprowadza i wytrzymuje spokojnie kilka lat.

Dokładnie jak poprzednicy. Rozebrać - przeczyścić - wymienić pastę na procesorze. Koniec. Będzie działać

Arctic mx4 lub silentiumpc pactum pc1. Jak nie masz wentylatorka żadnego w obudowie to też możesz się szarpnąć za kolejne 20zł.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Po dobraniu się do procesora rzeczywiście poprzedniej pasty praktycznie nie było ale po dokładnym wyczyszczeniu oraz nałożeniu nowej pasty (nie nakładałem jakoś dużo ale starałem się żeby konsystencja czy jak można to nazwać była taka sama tzn. jeden kolor bez przerw, równomiernie rozłożona) temperatura nieznacznie się obniżyła(screen, oczywiście temperatura max). Także nie wiem czy problem dotyczy czegoś innego czy źle rozłożyłem jednak tą paste.

  • jaka pasta?
  • jaki radiator?

Twój stockowy z zestawu od procesora, czy z Allegro zamontowany w zestawie?
Chodzi o wysokosć, gdyż Intel robił rózne wysokości. Być może masz taki do mniej energożernych maszyn podpięty. Wreszcie pozostaje kwestie obudowy, jaka i co w niej jeszcze jest.

Jednak 70 stopni nie jest już tak tragiczne, granica wynosi bodaj 72-73 stopnie. Sugerowałbym zrobić lekki undervolting, jakbyś tak z 5 stopni zbił, to byłoby akceptowalnie.

Pasta taka jak na screenie. W sklepie nie było niestety arctica czy silentium. Jeśli chodzi o radiator to mam podstawowy Intela.

Jaki :stuck_out_tongue:
Zobacz primo, czy kurz nie zatkał, a później przyłóż linijke i powiedz ile ma aluminiowa część wysokości.

image

Powinieneś mieć conajmniej to 2.

Możesz spróbować też undervoltingu.